Projekt Erasmus+ EU-APP16

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 07. 10. 2016

     V září 2016 byl schválen projekt 2016-1-DE03-KA219-023051, kterého se jako jedna z pěti škol zúčastní i naše škola. Projekt je cílen na studenty oboru Informačních technologií a jeho cílem je naučit studenty vyvíjet moderní aplikace využívající programování pro mobilní zařízení s OS Android, programování pro mikropočítače typu Rasberry a Arduino.

     Studenti se během dvou let trvání projektu seznámí s uvedenými technologiemi a naučí se je aktivně využívat, výsledkem bude funkční aplikace. Více informací o projektu v PDF souboru - ZDE a ve výukovém systému MOODLE - ZDE.

     Ve dnech 27. až 30. 9. 2016 proběhla v Catánii (Itálie) první pracovní schůzka administrátorů projektu. Hlavním bodem programu bylo domluvit organizační podrobnosti projektu. Kromě pracovních schůzek a návštěvy místní partnerské školy byla na programu také exkurze a školení ve firmě ST Mikroelektronics Catania, specializující se na návrh a výrobu integrovaných obvodů. Naše škola získala pro výukové účely šest mikrořadičů řady STM32. V současné době probíhá na naší škole tvorba pracovního týmu z řad studentů (přednostně prvního a druhého ročníku oboru Informační technologie).