Erasmus+ Projektové setkání studentů

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 01. 03. 2017

     

                         Projekt  „Unternehmensführung in Tschechien und Deutschland“

     V minulém týdnu, ve dnech 20. – 24. 2. jsme na naší škole přivítali skupinu 13 studentů a učitelů z partnerské školy Klara-Oppenheimer-Schule z bavorského Würzburgu, která s našimi studenty IT tříd V3A, V3B a vyučujícími pracovala společně na 6. projektové části, jejímž cílem bylo dokončení funkčního modelu hry Barmania.

     V pracovních týmech programátoři ve spolupráci s grafiky programovali webové rozhraní hry, doplňovali databázi otázek a obrázků – fotografií konkrétních míst pro hru, tvořili a překládali herní otázky. Německá skupina zpracovávala ekonomické aspekty prodeje deskové verze hry, oslovila místní a zahraniční výrobce, zabývala se výběrem materiálu, obalu a řešila náklady na výrobu.

     Program projektového týdne byl velmi pestrý. Kromě náročné pracovní části jsme v pondělí seznámili naše hosty s městem Brnem prostřednictvím outdoorové hry Explore Brno. V úterý následovala exkurze do sídla společnosti Redhat, ve které pracuje více než 20 různých národností, a v angličtině jsme získali informace o výhodách a přednostech Open Source Softwaru.

     Čtvrtek byl opět ve znamení her – exkurze do společnosti Madfinger Games, a. s., která vyvíjí a vydává hry pro mobilní telefony a tablety. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací i z oblasti marketingu a personalistiky. Překvapivé bylo zjištění, kolik různých profesí se na vývoji nových her podílí. Studenti absolvovali krátké pohovory v angličtině a podíleli se na testování nových her virtuální reality se speciálními VR brýlemi.

     Večery patřily společnému soutěžnímu klání v paintballu, bowlingu a poznávání míst, která jsou součástí i naší společné hry. Díky intenzivnímu kontaktu a společně strávenému času se podařilo projektovou část úspěšně dokončit a v pátek mohly proběhnout závěrečné prezentace, ve kterých jednotlivé týmy představily výsledky své práce. Poslední a závěrečné projektové setkání obou škol se uskuteční v dubnu ve Würzburgu.