Projekt s partnerskou školou z Würzburgu je ve finále

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 04. 05. 2017

     

                         Projekt  „Unternehmensführung in Tschechien und Deutschland“

     Sedmá a zároveň poslední část tříletého projektu „Unternehmensführung in Tschechien und Deutschland“ se uskutečnila ve Würzburgu, kam vycestovala dvanáctičlenná skupina našich studentů oboru IT ze tříd V3A a V3B a dva vyučující.

     V úvodu studenti prezentovali on-line verzi hry „Barmania“ – výsledek předcházející části a společně si ji se svými německými partnery z Klara-Oppenheimer-Schule i zahráli. Hra je dostupná na http://barmania.eu/play. Smíšené pracovní týmy pak pracovaly na marketingovém plánu a strategii prodeje deskové hry na německém a českém trhu. Vylepšovala se grafika, obal, diskutovalo se o cenové politice, propagaci výrobku. Studenti připravili společně reklamní kampaň, vytvořili prezentaci hry v PowerPointu, náhled hry pro tisková média, marketing-mix, natočili reklamní spot a provedli kalkulaci nákladů.

     Součástí programu byla i návštěva Norimberku s komentovanou prohlídkou na téma „Od reklamy k marketingu“ v místním Technickém muzeu, dále procházka historickým centrem města a ochutnávka norimberských specialit.

     Všechny cíle a projektové úkoly 7. části byly splněny, úspěšně proběhla i závěrečná prezentace projektové práce před studenty a vedením partnerské školy.

     Díky grantu a podpoře Evropské unie se v rámci programu Erasmus+ do projektu zapojilo a od roku 2014 vycestovalo do zahraničí 42 studentů naší školy, kteří měli možnost ověřit si a rozšířit svoje odborné a jazykové znalosti a vyzkoušet si práci v mezinárodním týmu.