StreTech 2017

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 5. Fotogalerie, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 14. 06. 2017

     Dne 7.6.2017 se v Praze konala výstava středoškolských prací StreTech 2017. Tato výstava má již několikaletou tradici, probíhá pod záštitou rektora ČVUT Praha pana Prof. Konvalinky. Pan rektor se této výstavy pravidelně osobně účastní a se zájmem prohlíží všechny exponáty.

     Letos bylo vystaveno celkem 144 prací z celé republiky. Výstavy se zúčastnili i dva naši žáci se svými pracemi. A sice Albert Mlčoch se svou prací "Elektrická pec" a Martin Radvanský se svou prací "Smart office environment monitor“. Všechny vystavené práce byly nesmírně zajímavé a byly i motivující jak pro studenty tak i pro učitele.

Amatérské video za akce je možno stáhnout na adrese:
https://ulozto.cz/!hnlV4og9SSSZ/170607-stretech-2017-mpg

Pro eventuální zájemce o tuto akci doporučujeme prohlédnout internetové stránky:
http://www1.fs.cvut.cz/stretech

     Zde jsou dostupné materiály i z minulých ročníků (příspěvky, fotky, videa). Odpoledne byly naplánovány prohlídky laboratoří, my jsme se zúčastnili prohlídky laboratoří automatizace. V laboratoři se studenti seznámili s mnoha zajímavými zařízeními, úlohami atd.

     Na závěr se rozvinula diskuse o tom, co dnes vše vlastně automatizace obnáší. Diskusi ukončil provádějící pracovník ČVUT, který řekl: "Kluci, je to v prvé řadě programování, potom opět programování a zase programování. Je v podstatě jedno na jaké platformě se začnete učit ale musíte zvládnout algoritmizaci problému."

     Studenti, nezapomeňte, další Stretech je už za méně nežli 365 dní, můžete začít uvažovat o tom, co budete eventuálně předvádět.