Kvalitní projekty eTwinning v naší škole

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 26. 10. 2017

     Studenti I4 v loňském školním roce spolupracovali se studenty z Francie, Itálie a Polska na eTwinningovém projektu Responsible entrepreneurs.

     Cílem projektu bylo seznámit se se sociálním podnikáním, v mezinárodních týmech pak diskutovat o podstatě sociálního podnikání a pak vymyslet vlastní sociální podnik, propagovat jej a získat pro něj finanční podporu pomocí crowdfundingu. Hlavní částí projektu, která probíhala v malých mezinárodních týmech, bylo  na základě diskuze  vytvořit vlastní sociální podniky . Ke svým výrobkům pak vytvořili loga, slogany, reklamu. V rámci crowdfundingové kampaně vymýšleli odměny pro případné  sponzory.

Web projektu je zde: https://twinspace.etwinning.net/24167/home

     Také studenti letošní V3A se v loňském školním roce zúčastnili spolu se studenty z Lotyšska, Itálie a Řecka eTwinningového projektu. Tento projekt měl název Youth Through Camera a zabýval se filmy pojednávajícími o životě mládeže v jednotlivých zemích.

     Náplní projektu bylo seznámit se s radostmi, problémy a reáliemi života mládeže v partnerských zemích a diskutovat o nich. Kromě každodenních problémů, žebříčku hodnot, vzdělávání, rodině, lásce se nevyhýbali ani ožehavým tématům jako je nezaměstnanost nebo imigrace.

     Nejdříve studenti z každé země vybrali a prezentovali dokumentární film, později umělecký film o životě mladých lidí v dané zemi. O těchto filmech pak diskutovali (dotazníky, chat). V poslední fázi pak vytvořili svůj vlastní „umělecký“  film.

     Kromě této komunikace, která probíhala v ANJ, tvorby titulků, zacházení s autorským právem, studenti navrhovali i logo projektu, vše pochopitelně s IT technikou.
Oba projekty byly ohodnoceny národním i evropským certifikátem kvality programu eTwinning, které paní učitelky převzaly na Národní konferenci eTwinning.

Web projektu je zde: https://twinspace.etwinning.net/27234/home