3. projektové setkání European Application 16

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 04. 11. 2017     Naše škola hostí v tomto týdnu  31 účastníků projektu z Německa, Itálie a Polska, 23 studentů a 8 učitelů. Jedná se už o třetí projektové setkání studentů, první proběhlo v Německu před rokem a druhé v Itálii na jaře. Do projektu je z naší školy nyní zapojeno 27 studentů oboru Informační technologie. Během setkání studenti pracují v mezinárodních týmech, z naší školy se tentokrát do práce v týmu zapojí 12 studentů. Další studenti pomáhají s organizací setkání.

     Hlavní motivační linií projektu je tvorba aplikace pro OS Android. Studenti všech zúčastněných škol se během tvorby aplikace postupně naučí navrhnout a naprogramovat aplikaci v jazyce Java a využívat relační databázi pro ukládání dat v aplikaci. Seznámili se už také s mikrokontrolerem Arduino, přijdou do styku i s mikropočítačem Raspberry. Při týmové práci používají verzovací systém Git.

     Na brněnském setkání se podílí i naše spolupracující firma RedHat, a.s. Její zaměstnanci si pro mezinárodní týmy připravili několik odborných přednášek, provedou je také po firmě.