I studentské firmy se chovají sociálně zodpovědně

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 3. Ze života školy, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 10. 12. 2018

     CRS (Corporate Social Responsibility), neboli Sociální zodpovědnost firmy, je pojem, který k nám začíná pomalu pronikat ze zemí rozvinutého světa a každá solidní firma se snaží chovat sociálně zodpovědně. Nejinak je tomu u našich studentských firem, které založili studenti třídy I3 v rámci předmětu FIF.

     Dvě z firem ukázali sociální cítění a v rámci výroby svých produktů udělali radost méně šťastným dětem. Studentky z firmy Muffi, která peče výborné muffiny, navštívily MŠ pro děti s autismem na Kociánce, nabídly jim své muffinky a po výborné svačině si s dětmi hrály. Pro děti to bylo vítané zpestření všedního dne a muffinky jim moc chutnaly. Studentky mají v plánu dětem ještě vyrobit světelnou a zvukovou hračku, která je určitě potěší.

     Děvčata a chlapci z firmy Sklimo, která vyrábí skvělé domácí limonády v recyklovatelných a vratných skleněných lahvích, navštívili Fakultní nemocnici Bohunice. Připravili dětem zde hospitalizovaným zábavné odpoledne, když s nimi strávili několik hodin malováním na sklo, tedy na skleněné láhve na limonádu. Tyto krásné originální láhve můžete po zakoupení použít třeba jako vázičky. Peníze takto vybrané darují studenti na vybrané oddělení do FN Bohunice. Podrobnosti se dozvíte na jejich stánku na Dni JA firem 17. prosince 2018.