Nové partnerství Erasmus+

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 03. 01. 2019

  

"'I'dentity-'We'dentity: Living together in the 21st century Europe" (IWE)

Partnerské země: Francie, Španělsko, Polsko, Řecko, Finsko, ČR
Délka trvání: 2 roky (2018-2020)

     Studenti druhého ročníku začali letos pracovat na dvouletém projektu Erasmus+, jehož cílem je poznat další evropské země a jejich obyvatele tak, aby byli studenti schopni přestěhovat se do jakékoliv evropské země za prací. Za tímto účelem vytvoří studenti Příručku „obyvatele Evropy 21. století“, jejíž součástí budou informace evropských zemích, zeměpisně i demograficky, a informace o institucích, které těmto lidem pomáhají.

     Cílem projektu je procvičit komunikaci v angličtině, dorozumět se, dozvědět se zajímavé informace o sobě a hlavně o ostatních zemích, získat informaci o institucích EU a organizacích, které pomáhají lidem, kteří začínají život v jiné evropské zemi. Studenti si upevní si své znalosti formou zábavných kvízů, budou i programovat a hlavně pracovat v týmu.

     Protože se jedná o projekt Erasmus+, seznámí se i osobně a podívají se do jiných evropských zemí – Francie, Španělska a Finska.

     Projekt podporují čestí poslanci Evropského Parlamentu. Pan poslanec Tomáš Zdechovský navštíví naši školu v únoru 2019, aby besedoval se studenty o Evropské Unii a jejích orgánech.

     Výstupy projektu se také budou na půdě Evropského Parlamentu prezentovat v dubnu 2020.

     Více informací o projektu a jeho průběhu najdete na FB stránce @ErasmusIWE a na české stránce @IWEprojekt