Vynikající úspěch našich studentů

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 09. 04. 2019

     Pět týmů z naší školy se zúčastnilo dne 4.4.2019 veletrhu studentských firem „JA Firma roku“ v Praze, v galerii Harfa. Účast na veletrhu byla velká, soutěžilo přes 40 studentských firem z celé České republiky.

     Konkurence byla obrovská a všichni naši studenti podali dobře hodnocený výkon a reprezentovali své firmy i naši školu velmi dobře a odnesli si spoustu cenných zkušeností pro svou vlastní pracovní budoucnost.

     Zvláštní pochvalu si zaslouží vynikající výkon, který podala firma Ústřední topení, která dokázala vyhrát dvě kategorie ( Studentská inovace a Studentská aplikace) a v další kategorii ( STEM projekt) získala stříbrnou příčku. Tuto studentskou firmu tvořili studenti oboru Informační technologie -Lukáš Krajíček, Marek Havel, Jan Rodák, Lukáš Matuška a Jakub Mičánek se svou aplikací na optimalizaci dopravních systémů. Tito studenti postupují do celostátního finále, které se bude konat v květnu v Praze.

     Další firmy tvořili studenti třídy I3, kteří pracují v tomto školním roce v rámci předmětu „Studentská firma“ ve čtyřech studentských firmách Muffi, NeNeMix, Purchos a Sklimo. Jsou tak čtyřmi z více než 200 studentských firem fungujících na středních školách po celé ČR.