Úspěšné projekty eTwinning v roce 2019

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 25. 11. 2019

     Studenti letošní třídy I4 v loňském školním roce spolupracovali se studenty z Francie, Itálie a Polska na eTwinningovém projektu (e)Twin(ning) Care. Cílem projektu bylo seznámit se s dobrovolnictvím v oblasti sociální pomoci, v mezinárodních týmech pak diskutovat o možnostech dobrovolnické pomoci v rámci školy.

     Jeden způsob pomoci si pak studenti vybrali a zrealizovali. Naši studenti navštívili FN Bohunice, kde zabavili na jedno odpoledne zde hospitalizované děti. Vytvářeli zdobené skleněné láhve, které pak studenti s limonádou prodávali v rámci aktivity své studentské firmy. Takto propojili činnost několika předmětů, zpestřili život mladým pacientům a vybrali nějaké peníze od zákazníků na pomoc nemocnici. Zároveň pocvičili týmovou práci a angličtinu.

     Tento projekt získal na podzim 2019 Národní Certifikát kvality eTwinning od DZS MŠMT a také Evropský certifikát kvality.

     Web projektu je zde:
     https://twinspace.etwinning.net/76499

     Letošní třída I3 pracuje v rámci Studentské firmy na projektu Let´s Practise Business Administration:, kde budou ve dvojicích či trojicích spolupracovat jako skutečné firmy a vyměňovat si obchodní korespondenci. Spolupracují s belgickou, francouzskou a španělskou školou.

     Výstupy budou postupně přibývat zde:
     https://twinspace.etwinning.net/91292/home

     Nadále pokračuje projekt Erasmus+ IWE , v rámci kterého také probíhá eTwinningová spolupráce mezi zúčastněnými školami.

     O tomto projektu najdete více informací zde:
     http://www.sspbrno.cz/view.php?cisloclanku=2019100902