Prodejní den JA studentských firem

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 4. Projekty, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 18. 12. 2019

     V pondělí 16. prosince 2019 se uskutečnil na naší škole již čtvrtý ročník akce DEN JA FIREM. Svoje podnikatelské schopnosti předvedly čtyři letošní studentské firmy založené žáky třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

     Žáci ukázali nejen svým spolužákům, ale i vyučujícím, že podnikání jim není cizí. Všechny firmy byly na tuto akci dobře připraveny. Velkou pochvalu sklidili nejen od spolužáků a vyučujících, ale také od návštěvníků Dne otevřených dveří předcházející sobotu, kde také své výrobky vystavovali a prodávali.

      Většina firem nemyslela jen na originální výrobky, které jim přinesou zisk, ale studenti měli na zřeteli i sociální nebo ekologické aspekty podnikání.

      Zákazníci mohli vybírat mezi domácími donuty firmy Dõnatsu, kde měli na výběr z několika příchutí a ručně vyrobených triček firmy T-heart se sociálním přesahem (část z ceny triček jde na konto nadace Pink bubble, která financuje aktivity pro děti nemocné rakovinou). Dále zde nabízela ekologické, přírodní bomby do koupele firma EKObathbombs a firma tinMUG prodávala ručně zdobené plechové hrnečky s možností objednání vlastního motivu a výbornou kávu. Tato firma bude prodávat své výrobky i v jiných dnech. Sledujte jejich nástěnku ve druhém patře.

      Děkujeme také porotě složené z učitelů ekonomických předmětů a panu Antonovi, mentorovi z praxe, který přišel studenty povzbudit a poradit jim.