Spolupráce s IBM - IBM CHALLENGE 2019/20

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 3. Ze života školy, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 27. 02. 2020

     Letos pokračovala loňská úspěšná spolupráce s IBM na projektu IBM CHALLENGE. Projekt podporuje zájemce z třetího ročníku oboru INF v jejich ročníkových týmových pracech.

Zájemci se nejdříve přihlásili s určitým tématem týmové práce. Přihlásilo se celkem 13 studentů ve 3 týmech s tématy:
Žáci absolvovali postupně čtyři kurzy, které je postupně naučily, jak zavést podnikání, jak řídit a monitorovat projekt, jak svůj produkt co nejlépe prodat a jak pak svůj produkt co nejlépe prezentovat.

Konečná prezentace studentů proběhla 13.2.2020 od 15:00 v prostorách IBM. Studenty hodnotila osmičlenná porota složená z odborníků IBM a JIC. Hodnotilo se:
     Rozhodování poroty bylo těžké, týmy byly vyrovnané. Po dlouhém rozhodování nakonec vyhrál tým s mobilní aplikací Houbař, který hodlá do svého programu zapojit také strojové učení. Tento tým má nyní možnost získat další podporu odborníků z IBM. Ostatní týmy pak budou pokračovat v rozpracovaném projektu v rámci týmových prací.

     Všichni zapojení žáci ale hlavně získali cenné praktické dovednosti v oblasti podnikání, vedení projektů, práce v týmu a prezentace vlastního produktu.

     Ještě jednou moc díky IBM a hlavně Ireně Ovčarčinové, která řízení tohoto projektu převzala od Kristýny Kovandové.