Naši studenti získávají zkušenosti v Dublinu

Autor: Webmaster <webmaster(at)sspbrno.cz>, Téma: 3. Ze života školy, Tento příspěvek byl zveřejněn dne: 17. 05. 2022

V neděli 8. 5. se zájemci z řad našich žáků 3. ročníku oborů Informační technologie, Sociální činnost a Ekonomika a podnikání vydali do irského Dublinu. V rámci projektu Erasmus+ je čeká třítýdenní praxe v místních firmách a jedinečná příležitost, jak se zdokonalit v angličtině, získat nové pracovní zkušenosti, poznat novou kulturu a užít si spoustu zábavy i dobrodružství. O zážitcích našich žáků Vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím našich sociálních sítí, těšit se můžete i na živé vstupy přímo z Dublinu.

 

Dvacet žáků naší školy teď získává v rámci studia pracovní zkušenosti v zahraničí. Hlavními důvody, proč se rozhodli do Dublinu odjet, jsou pro většinu z nich možnost vyzkoušet si v zahraničí práci ve svém budoucím oboru a zdokonalit se v angličtině. "Jedu do Dublinu kvůli praxi. Od třítýdenního pobytu si slibuji zlepšení angličtiny a rozšíření praktických znalostí," říká Kateřina Pekárková, žákyně 3. ročníku oboru Sociální činnost. S tím souhlasí i Veronika Maršálková, rovněž žákyně 3. ročníku oboru Sociální činnost: "Tři týdny v Dublinu chápu jako výbornou příležitost naučit se něčemu novému."

 

Kromě praxe ve firmách, které mají blízko k oboru, který žáci studují, je čeká řada nových zážitků. Díky bydlení v hostitelských rodinách mají možnost se blíže seznámit s irským způsobem života, čeká je prohlídka Dublinu i výlety do okolí. Na to se velice těší i Michal Spitz, žák 3. ročníku oboru Informační technologie: "Moc se těším, že poznám Irsko. Je to zajímavá země a jsem rád, že ji díky programu Erasmus mohu navštívit." Michal si zároveň uvědomuje, že praxe v zahraničí je výbornou investicí i do budoucna. "Zkušenost z Erasmu bude určitě dobře vypadat v životopise, až si budu jednou hledat práci," dodává.

 

Erasmus+ je vzdělávací program Evropské unie, který podporuje mezinárodní spolupráci a mobilitu ve všech sférách vzdělávání, v odborné přípravě a v oblasti sportu a mládeže. Program je určen jednotlivcům z řad studentů, učitelů nebo dobrovolníků a organizacím, jako jsou školy nebo mládežnické či nevládní organizace. Naše škola se do Erasmu+ v odborném vzdělávání a přípravě - Projekt EuskillPro II, Aktivně do Evropy, aktivně do života - zapojuje pravidelně. O mezinárodní výjezdy je mezi našimi žáky velký zájem, proto procházejí poměrně náročným výběrovým řízením.