SPŠEIT Brno, Purkyňova 97
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Dnes je úterý 6. prosince 2022, svátek má Mikuláš.

• •  Sledujte nás na  • •
 
• •  Jsme eTwinning škola  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 
• •  JA Czech  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Vážení návštěvníci,

provoz těchto webových stránek byl ukončen 31. srpna 2022. Informace na nich uvedené již nejsou aktuální. Rádi vás uvítáme na našich nových stránkách:

www.purkynka.cz

Těšíme se na vás ...

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 

Počet zobrazených příspěvků: 42 (z celkem 92 nalezených)

|0-50|50-92|

Budoucím herním vývojářům
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.11.2021)
     Dne 12. října 2021 se na naší škole uskutečnila přednáška Zdeňka Záhory, zakladatele sdružení Games Studies, který vyučuje games design a nová média na Masarykově univerzitě.

Spolu po COVIDU 2021
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.10.2021)
     Víte, co je třeba bumberball, paintball, bungee running, Kovyho mediální ring, hra Covid, lanové aktivity nebo jak nejlépe střílet z luku? Zeptejte se žáků tříd KR1 a KR2, které si na třídenním pobytovém kempu "Spolu po Covidu 2021" tyto aktivity sami vyzkoušeli.

Soutěž v programování - úspěch v celostátním kole
(Webmaster, 3. Ze života školy, 09.07.2021)
     Dne 19. června 2021 proběhlo online ústřední kolo soutěže v programování mládeže. Za naši školu do něj postoupil z krajského kola Vít Slavíček, žák oboru Informační technologie, jediný z Jihomoravského kraje. Z 23 soutěžících se probojoval na úžasné 5. místo! Moc gratulujeme k výbornému umístění v silné celostátní konkurenci a přejeme hodně dalších úspěchů a radosti v programování. Kompletní výsledková listina je ke stažení ZDE.

Daniel Růža - 2. místo na MČR v běhu na 10 000 m
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.05.2021)
     Dne 24. dubna 2021 se uskutečnilo MČR v běhu na 10.000 m. Účastníkem tohoto běhu byl i náš žák Daniel Růža, ze třídy P3. S velkou radostí všem oznamujeme, že se nejenom zúčastnil, ale také se umístil na 2. místě.

     Dane, Tvého umístění si velmi ceníme a gratulujeme. Pro nás jsi JEDNIČKA!

Dopoledne v Lužánkách
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.03.2020)
     Lužánky jsou brněnské středisko volného času. Jeho posláním je inspirovat, motivovat a poskytovat prostor pro volný čas a osobní rozvoj každého člověka. O tom všem se mohli přesvědčit studenti 1. ročníku oboru Sociální činnost, kteří tam zavítali na exkurzi.

Den firem 2020
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.02.2020)
     K dalším úspěšným akcím naší školy patří Den firem. Jde o akci připravenou především pro žáky 3. a 4. ročníků. Cílem tohoto výjimečného dne je seznámení se s možnostmi uplatnění po ukončení střední školy. Tato aktivita vhodně doplňuje kariérové poradenství a poradenskou pomoc školy při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě žáků.

Spolupráce s IBM - IBM CHALLENGE 2019/20
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.02.2020)
     Letos pokračovala loňská úspěšná spolupráce s IBM na projektu IBM CHALLENGE. Projekt podporuje zájemce z třetího ročníku oboru INF v jejich ročníkových týmových pracech.

Chovánek – potenciální pracoviště studentů po maturitě
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.02.2020)
     Studentky třídy S4C oboru sociálně-správní činnost měly možnost nahlédnout do chodu brněnského dětského centra rodinného typu Chovánek. Moderní centrum poskytuje pomoc dětem zdravým, s vývojovými poruchami i zdravotně postiženým od narození do 18 let do doby, než se rodina stane opět funkční. Velká většina dětí se vrací časem zpět do rodiny.

Workshop prezentačních dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.02.2020)
     Jak prezentovat na úrovni? O tom se dozvěděly studentky 2. ročníků oboru Sociální činnost na workshopu prezentačních dovedností na Ekonomicko- správní fakultě MU v Brně. Zjistily, že prezentační dovednosti jsou užitečné nejen ve škole, ale i v běžném životě.

SUDOKU 2020
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.02.2020)
     V pondělí 27. ledna 2020 se uskutečnilo školní kolo soutěže v řešení SUDOKU. Nejlepší výkony letos předvedli Adam Černoš (V1B), David Patloka (V3C) a Jan Žufan (V3D). Právě oni se proto stali členy týmu, který naši školu reprezentoval dne 10.2.2020 na Přeboru brněnských škol v luštění sudoku a v silné konkurenci obsadil 13.místo. Děkujeme.

Lustiges Lernen na Österreich Institutu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.01.2020)
     Studentky 3. ročníku si mohly prověřit svoje znalosti němčiny při výukovém programu „Lustiges Lernen“, který pro školy organizuje Österreich Institut Brno. Institut sídlí v Berglově paláci - budově na rohu Moravského náměstí a Lidické ulice. V prostorách této kulturní památky „vesele“ konverzovala naše děvčata s rodilou mluvčí, zahrála si různé hry a kvízy, rozšířila si povědomí o německy mluvících zemích, zejména o sousedním Rakousku. Vzhledem k dobré náladě, se kterou z učebny Graz studentky vycházely, byl program opravdu „lustig“.

Návštěva Transfúzní stanice ve FN Bohunice
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.01.2020)
     V těchto dnech 3.ročníky oboru Sociální péče navštívily Transfúzní a tkáňové oddělení v areálu FN Bohunice. Studenti měli možnost vidět ambulance, místnost, kde se provádí dárcovské odběry, výrobu transfúzních přípravků a laboratorní část. Součástí exkurze byla i odborná přednáška o významu dárcovství krve, která u studentů vyvolala pozitivní ohlas, a je možné, že někteří z nich se stanou dobrovolnými dárci krve. Na závěr exkurze jsme udělali společné foto před TTO FN Bohunice.

Tříkrálová kulturní víceoborová soutěž
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.01.2020)
     Všimnete-li si v jídelně vystavených výtvarných děl, vězte, že si prohlížíte fotky, kresby a malby svých šikovných spolužáků, kteří se nebáli představit své výtvory v Tříkrálové víceoborové kulturní soutěži.

Prezentiáda 2019
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.12.2019)
     V prosinci se studenti 2. ročníků oboru Sociální činnost zúčastnili soutěže v prezentačních dovednostech „Prezentiáda 2019“. Prvním úkolem soutěžících bylo vytvořit zajímavou prezentaci na vlastní téma. Tu potom předvedli před svými spolužáky v rámci Osobnostní výchovy.

Exkurze do SOS dětské vesničky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.12.2019)
     Ve čtvrtek 12. 12. se třída S4A - obor Sociální činnost zúčastnila exkurze do SOS dětské vesničky v Brně-Medlánkách. V České republice jsou SOS dětské vesničky jednou z největších organizací, které pomáhají ohroženým dětem, pečují o rodiny, kterým hrozí odebrání dětí a podporují pěstouny, kteří chtějí děti vychovávat nebo je již vychovávají.

Vánoční florbalový turnaj
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.12.2019)
     V posledním týdnu kalendářního roku 2019 se pod vedením tělocvikářů uskutečnil florbalový turnaj. Celkem se do losovacího koše přihlásilo 24 tříd, které reprezentovalo vždy 4 – 7 hráčů. Pavoukem se do finálové skupiny dostaly třídy Z2, V2D a V3B. Bronz obsadila třída Z2 a v napínavém utkání těsně porazili florbalisté V3B sportovce z V2D. Všem zúčastněným gratulujeme a přejeme hodně úspěchu.

 

Exkurze do sociální a zdravotní oblasti
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.12.2019)
     Studentky 4.ročníku oboru Sociální činnost se seznámily s fungováním dalšího zařízení, které poskytuje zdravotní a sociální služby – Hospic svaté Alžběty v Brně. Toto zařízení poskytuje paliativní hospicovou péči osobám s nevyléčitelným onemocněním v posledním stádiu nemoci i života. Nabízí lůžkový a domácí hospic, odlehčovací služby rodinným příslušníkům, půjčovnu zdravotnických pomůcek i odborné poradenství a podporu rodinám. Studentky by zde v budoucnu mohly vykonávat práci sociálních pracovnic nebo pracovnic v sociálních službách.

Workshop na téma „Poruchy příjmu potravy“
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.12.2019)
     V těchto dnech v 1.ročnících oboru Sociální činnost proběhly přednášky na téma „Poruchy příjmu potravy“. Již po několik let k nám dochází paní Bc.Kristina Čadeni DiS. ze združení Anabell, které se těmito poruchami zabývá.

Účast na dobročinné aktivitě - Svátek svatého Mikuláše
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.12.2019)
     Vybrané studentky 2. ročníku oboru Sociální činnost se v rámci odborné praxe zúčastnily dobročinné činnosti v Domově pro seniory Mikuláškovo náměstí, jehož posláním je poskytování nepřetržité pobytové sociální služby seniorům s cílem prožití důstojného a plnohodnotného stáří.

Na návštěvě v Centru Kociánka
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.12.2019)
     Studenti a studentky 3. ročníku oboru Sociální činnost navštívili v rámci předmětu sociální péče Centrum Kociánka v Brně, které podporuje děti i dospělé se zdravotním postižením. Naši studenti měli možnost se na vlastní oči seznámit s různorodou nabídkou sociálních a zdravotních služeb od denního a týdenního stacionáře, odlehčovacích služeb, domova pro postižené, hippoterapie, sociálně terapeutických dílen až po chráněné bydlení. Jedna ze studentek si vyzkoušela manuální práci v terapeutické dílně. V rámci jedné služby nás pozdravila naše bývalá studentka, nyní pracovnice v sociálních službách.

Na přednášce MUDr. Radima Uzla
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.12.2019)
     V těchto dnech se studenti 2. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili přednášky "Sexuální a reprodukční zdraví". Na této sexuologické besedě MUDr. Uzel zábavnou formou nejen hovořil o sexuální výchově, ale i poukazoval na možná nebezpečí, které pohlavní aktivita přináší. Také pravdivým, otevřeným a věku přiměřeným způsobem seznámil posluchače s otázkami prevence sexuální kriminality, antikoncepce v praxi atd. Studenti se příjemně pobavili, zasmáli a určitě přijdou i na další přednášky.

 

Škola není jen teorie
(Webmaster, 3. Ze života školy, 29.11.2019)
     Již od prvního ročníku se studenti oboru Sociální činnost ve zdravotní nauce učí různým praktickým dovednostem. Na fotografiích studentky 2. ročníku např. procvičují různé obvazové techniky a měří fyziologické funkce. Získané znalosti mohou uplatnit nejen na odborné praxi, ale i v osobním životě.

AT&T Hackathon 2019
(Webmaster, 3. Ze života školy, 26.11.2019)
     Již 4. rokem pořádá nezisková vzdělávací organizace Junior Achievement Czech ve spolupráci se společností AT&T programátorskou soutěž pro studenty středních škol. Soutěž probíhala ve dnech 22. až 23. listopadu v pavilonu E Brněnského výstaviště.

MERKUR perFEKT Challenge
(Webmaster, 3. Ze života školy, 26.11.2019)
     19. listopadu 2019 proběhl na FEKT VUT Brno již 7. ročník soutěže MERKUR perFEKT Challenge. Soutěže se naši žáci účastnili v minulých ročnících již několikrát a pravidelně obsazovali první příčky.

Tichý svět na Purkyňce
(Webmaster, 3. Ze života školy, 15.11.2019)
     Žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost se na podzim zúčastnili workshopu společnosti Tichý svět. Během programu se dozvěděli, kdo to jsou lidé se sluchovým postižením, jaké mají tradice, zvyky, pravidla chování a jak tito lidé komunikují. Během aktivit si měli možnost vyzkoušet si prstovou abecedu i pár znaků českého znakového jazyka.

Za dětmi v bystrckém Chovánku
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.10.2019)
     Studentky a studenti 3.ročníku oboru Sociální činnost navštívili v těchto dnech dětské centrum Chovánek v Bystrci. Během exkurze měli možnost si prohlédnout rodinné buňky, ve kterých děti žijí a kde nalézají nový domov na přechodnou dobu.

To je talent 2019
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.06.2019)
     Dne 30.5.2019 se konala v Brně soutěž "To je talent" /dříve Moravský vrabeček/. Této soutěže se letos zúčastnili i studentky a studenti naší školy. Soutěžilo se v několika kategoriích.

SUDOKU 2019
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.03.2019)
     V úterý 19. února 2019 se konalo školní kolo soutěže v řešení SUDOKU. Nejlepší výkony letos předvedli Nikola Lapešová (I1), Filip Kacvinský (I2) a Michal Kučera (V1B).

     Právě oni se proto stali členy týmu, který reprezentoval naši školu dne 11. března 2019 na Přeboru brněnských škol v řešení sudoku a v silné konkurenci středoškolských týmů obsadil hezké 9.místo. Blahopřejeme!

Úspěch v Soutěži odborných dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.03.2019)
     Ve středu 27. 2. 2019 se konala Soutěž odborných dovedností jihomoravského kraje v oboru ELEKTRO - SLABOPROUD, na Střední škole technické a gastronomické Blansko. Naši školu reprezentovali studenti LENGÁL Ondřej (M3) a ŽEMLA Martin (K3). Žemla Martin získal krásné třetí místo a Lengál Ondřej místo čtvrté z celkového počtu šestnácti soutěžících. V kategorii družstev naši studenti jednoznačně zvítězili a získali tak již potřetí za sebou putovní pohár. Gratulujeme!

Den firem 2019
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.03.2019)
     K dalším úspěšným akcím naší školy patří Den firem. Jde o akci připravenou především pro žáky 3. a 4. ročníků. Cílem tohoto výjimečného dne je seznámení se s možnostmi uplatnění po ukončení střední školy. Tato aktivita vhodně doplňuje kariérové poradenství a poradenskou pomoc školy při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě žáků.

Další úspěch našich studentů v soutěži ENERSOL
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.02.2019)
     Dne 26.2.2019 proběhlo krajské kolo soutěže ENERSOL v Letovicích. V kategorii Enersol a inovace naše studentka třetího ročníku oboru Průmyslová ekologie se svou prací „Elektřina v atmosféře“ postoupila do celostátního kola soutěže, které se bude konat ve dnech 21.3 – 22. 3. 2019 v Pardubicích.

Úspěch našich studentů v Soutěži v programování
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.02.2019)
     V úterý 26. 2. 2019 proběhla na gymnáziu Vídeňská soutěž Programovací jazyky - mládež do 19 let. Zúčastnilo se jí 16 žáků ze 4 brněnských gymnázií a 2 středních škol. Naši školu zastupovali výherci našeho loňského školního kola: Lukáš Krajíček (V4B), Martin Machálek (V2C) a Vítek Hoch (V4C). Studenti si vedli při řešení úloh výborně a umístili se postupně na 2., 4. a 5. místě. Lukáš Krajíček a Martin Machálek postupují do krajského kola, Vítek Hoch byl na prvním nepostupujícím místě. Všem našim soutěžícím k jejich úspěchu moc gratulujeme.

Úspěch našich studentů v soutěži ENERSOL
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.02.2019)
     Třem studentům třídy E3 se podařilo v nemalé konkurenci ostatních škol postoupit do krajského kola soutěže ENERSOL. V kategorii Enersol a praxe uspěl Patrik Rosí se svou prací „Úspory vody v domácnosti“ a David Jungmann dobře zpracovaným tématem „Bioplynové stanice“. V kategorii Enersol a inovace Marie Nikodémová oslovila komisi svou prací „Elektřina v atmosféře“. Jmenovaní studenti budou reprezentovat naši školu dne 26.2.2019 v rámci krajského kola soutěže, které se bude konat v Letovicích.

Den JA firem na Purkyňce
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.01.2019)
     V pondělí 17. prosince 2018 se uskutečnil na naší škole již třetí ročník akce DEN JA FIREM. Svoje podnikatelské schopnosti předvedly čtyři letošní studentské firmy založené žáky třetího ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Literární Vánoce 2018
(Webmaster, 3. Ze života školy, 18.12.2018)
     Jako každý rok v době vánoční proběhla na naší škole umělecká soutěž – letos s názvem Literární Vánoce 2018. Zúčastnily se jí téměř tři desítky studentů, kteří se zapojili do programu nebo soutěžili ve třech kategoriích - 1. kresba, grafika a fotografie, 2. vlastní próza, 3. vlastní poezie.
     Porota složená z vyučujících školy měla obtížnou úlohu vybrat vítěze. Nakonec se jimi stali Adam Kubíček , Jakub Krejčí a Aneta Feigerlová, kteří obdrželi ceny, které věnovalo Sdružení rodičů při naší škole. Gratulujeme všem vítězům a děkujeme těm, kteří se letos zúčastnili, ale nevyhráli žádnou z cen.

I studentské firmy se chovají sociálně zodpovědně
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.12.2018)
     CRS (Corporate Social Responsibility), neboli Sociální zodpovědnost firmy, je pojem, který k nám začíná pomalu pronikat ze zemí rozvinutého světa a každá solidní firma se snaží chovat sociálně zodpovědně. Nejinak je tomu u našich studentských firem, které založili studenti třídy I3 v rámci předmětu FIF.

Prodejní den studentských firem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.12.2018)
     Potřebujete ještě drobné vánoční dárky nebo jen máte chuť na něco neobvyklého? V pondělí 17.12.2018 vás studentské firmy ze třídy I3 zvou na Den JA firem, kde budou vystavovat a prodávat své výrobky. Stánky budou otevřeny od 8.45 do 12.45 hodin.

Náš přednášející na OpenAltu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.11.2018)
     Podzim patří Linuxu, říjnové LinuxDays v Praze a OpenAlt v Brně patří mezi tradiční setkání lidí s duší pro open-source komunitu. Nic neobvyklého, všude samé novinky, ale poprvé přispěl i náš Marek Havel ze studijního programu IT.

HACKATHON JUNIOR 2018
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.11.2018)
     Ve dnech 23. a 24. 11. 2018 proběhl na SŠ IPF Brno ve spolupráci s AT&T a JA Czech 3. ročník soutěže HACKATHON JUNIOR 2018. Úkolem šestičlených týmů bylo vytvořit během 24 hodin funkční aplikaci na téma: Ecology & Sustainability, Smart buildings, Security, Smart grids & Infrastructure. Naši školu prezentoval tým ve složení: Lukáš Krajíček, Lukáš Matuška, Jan Buchmaier, Jan Rodák, Vojtěch Kudláček a Jakub Mičánek.

Oslava 100. výročí založení republiky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 31.10.2018)
     Milí spolužáci,

     28.10. si celá naše republika připoměla významné výročí - 100 let od založení našeho státu.

     Pro naši generaci je dost těžké si tuto dobu představit - právě skončila 1.světová válka a lidé určitě slavili do pozdních ranních hodin. Aspoň já bych to udělal.

     Ze školy jsem si sice odnesl jakýsi obraz této doby a osobností spojených s prvními dny našeho nového státu, ale mně se vždy vybaví můj děda. Jeho vyprávění mi přiblížilo vzdálené události této doby a zaplnilo je skutečnými lidmi - dědou, babičkou, jejich rodiči a přáteli. A náhle mi svitlo! I já jsem součástí toho všeho. Jsem prostě posledním článkem řetězu.

Studenti v Lánech
(Webmaster, 3. Ze života školy, 11.09.2018)
     V rámci oslav 100. výročí založení naší republiky vybraní studenti 3. a 4. ročníku uctili památku našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka na hřbitově v Lánech a navštívili oficiální letní sídlo českých prezidentů.

Cena hejtmana JmK za společenskou odpovědnost
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.05.2018)
     Cílem soutěže je ocenit organizace veřejného sektoru, které jsou v Jihomoravském kraji aktivní při realizaci principů CSR a jsou v této oblasti vzorem ostatním subjektům. V kategorii organizací veřejného sektoru získala naše škola II. místo.

|0-50|50-92|

• •  Fulltext vyhledávání  • •

Vložte slovo, nebo jeho část 
• •  Projekty školy  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.