SPŠEIT Brno, Purkyňova 97
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Dnes je pátek 27. ledna 2023, svátek má Ingrid.

• •  Sledujte nás na  • •
 
• •  Jsme eTwinning škola  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 
• •  JA Czech  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Vážení návštěvníci,

provoz těchto webových stránek byl ukončen 31. srpna 2022. Informace na nich uvedené již nejsou aktuální. Rádi vás uvítáme na našich nových stránkách:

www.purkynka.cz

Těšíme se na vás ...

! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !
 

Počet zobrazených příspěvků: 50 (z celkem 92 nalezených)

|0-50|50-92|

Navštívili jsme Zámeček Střelice
(Webmaster, 3. Ze života školy, 29.06.2022)
Ve čtvrtek 23. 6. 2022 se vydali naši žáci třetího ročníku oboru Sociální činnost na odbornou exkurzi do Zámečku ve Střelicích u Brna, jejímž cílem bylo propojení teoretických poznatků z vyučování s realitou v praxi. Žákům se věnovala vedoucí Domova pro osoby se zdravotním postižením Mgr. Zuzana Roubalová, která si všechny účastníky získala svým bezprostředním vystupováním a partnerským přístupem.

Spolupracujeme s firmou GHV Trading
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.06.2022)
Dne 16. 6. se v prostorách naší silnoproudé laboratoře konalo školení pro učitele odborných předmětů a žáky 3. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika, které pro ně uspořádala brněnská firma GHV Trading, s níž dlouhodobě spolupracujeme. Školení proběhlo v návaznosti na zakoupení měřicích přístrojů určených pro praktická měření v rámci odborných předmětů.

Navštívili jsme Centrum Kociánka
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.06.2022)
Ve středu 22. 6. navštívili naši žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost brněnské Centrum Kociánka. Rozlehlým areálem této státní příspěvkové organizace žáky provedla vždy usměvavá a ochotná Mgr. Tereza Bízová, s níž si mnozí z nich domlouvají i praxi na 3. nebo 4. ročník. Dvouhodinová exkurze proběhla v rámci předmětu Sociální péče a díky pestrému programu utekla jako voda.

Naši ekologové navštívili včelín Kývalka
(Webmaster, 3. Ze života školy, 21.06.2022)
Minulý čtvrtek navštívili naši žáci 1. ročníku oboru Průmyslová ekologie Pokusný včelín Kývalka v Rosicích u Brna, detašované pracoviště Výzkumného ústavu včelařského. Během dvouhodinové exkurze v rámci předmětu Praxe se dozvěděli řadu zajímavostí ze života včel, prohlédli si úly a ochutnali i včelí produkty – med a mateří kašičku.

Uspořádali jsme besedu s firmou Adbros
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.06.2022)
Ve středu 8. června 2022 se naši žáci 3. ročníku oboru Informační technologie, zaměření Programování a databáze, zúčastnili besedy se zástupci brněnské IT firmy Adbros. Během ní se měli možnost seznámit jak s fungováním firmy, tak s nástroji, které firma při své práci využívá.

Zdokonalujeme se v programování
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.06.2022)
V průběhu měsíců únor až duben se naši studenti prvního ročníku oboru Elektrotechnika Slaboproud Martin Němec, Martin Sladký a Lukáš Zona zúčastnili na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity kurzu programování v jazyce Python. Kurz s názvem a zaměřením „Python pro středoškoláky: seznamte se s programovacím jazykem Python a objevte jeho krásy při tvorbě vlastních počítačových her“ vedli zkušení odborníci, kteří určitě mohli našim studentům předat spoustu zajímavých informací.

Zapojili jsme se do projektu Pojďte s námi znakovat
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.06.2022)
Ve středu 18. 5. se naši žáci 2. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili interaktivního workshopu s názvem Pojďte s námi znakovat, který pro ně zorganizovali pracovníci brněnské pobočky neziskové organizace Tichý svět. Žáci se tak měli možnost seznámit s prstovou abecedou a znakovým jazykem, které používají neslyšící, a osvojit si zásady správné komunikace s lidmi se sluchovým handicapem.

Navštívili jsme veletrh Amper
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.05.2022)
Minulý pátek navštívili naši žáci 1. a 2. ročníků elektrotechnických oborů veletrh Amper. Kromě prohlídky stánků ve třech pavilonech brněnského výstaviště čekala žáky také prezentace, kterou pro ně připravila naše partnerská firma TG Drives. Návštěva Amperu byla zajímavá nejen pro žáky, ale také pro vyučující elektrotechnických předmětů – ti se na veletrhu měli možnost setkat s našimi absolventy, kteří již našli uplatnění v různých vystavujících firmách.

Navštívili jsme vědecké výukové centrum Bioskop
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.05.2022)
Ve středu 18. května se naši žáci 1. a 2. ročníku oboru Průmyslová ekologie vydali v rámci výuky chemie do Univerzitního kampusu Bohunice. Čekal je tam bohatý program na téma Plasty kolem nás, který organizuje vědecké výukové centrum Masarykovy univerzity Bioskop. Žáci si tak měli možnost vyzkoušet pokusy v moderních chemických laboratořích Přírodovědecké fakulty MU.

Vedeme žáky ke kritickému myšlení a toleranci
(Webmaster, 3. Ze života školy, 24.05.2022)
V pondělí 16. 5. se naši žáci 1. a 2. ročníku zúčastnili workshopu na téma (dez)informace a předsudky o cizincích realizovaného pomocí projektu (DEZ)INFORMACE, který vznikl pod záštitou Integračního centra Praha. Zážitkovou a atraktivní formou vedl workshop žáky k tomu, aby se naučili ověřovat pravost informací na internetu, analyzovat mediální sdělení, rozvíjet kritické myšlení a toleranci. Díky interakci s lektorem cizincem poskytl workshop našim žákům také příležitost, aby se dozvěděli více informací o cizincích žijících na území České republiky.

Národní finále soutěže Social Innovation Relay
(Webmaster, 3. Ze života školy, 23.05.2022)
Naši žáci 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání, kteří v rámci předmětu Fiktivní firma založili firmu SmartCard, zaznamenali velký úspěch. Jejich nápad na sadu hracích karet zobrazujících různé emoce a určených pro děti s poruchou autistického spektra zaujal porotu v mezinárodní soutěži Social Innovation Relay natolik, že se dostali mezi 7 nejúspěšnějších studentských firem v ČR a svůj nápad prezentovali 12. května v Praze v národním finále této soutěže.

Exkurze v partnerské firmě TG DRIVES Brno
(Webmaster, 3. Ze života školy, 18.05.2022)
Ve čtvrtek 12. 5. se někteří naši vyučující odborných elektro předmětů zúčastnili exkurze ve firmě TG DRIVES Brno, s níž naše škola dlouhodobě spolupracuje. Firma poskytuje odborné stáže našim učitelům i odborné praxe našim žákům a dodává také vybavení do naší laboratoře silnoproudé elektrotechniky. Pracovní uplatnění po maturitě, případně po studiu na vysoké škole, nacházejí ve firmě TG DRIVES mnozí z našich absolventů.

Naši studenti získávají zkušenosti v Dublinu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.05.2022)
V neděli 8. 5. se zájemci z řad našich žáků 3. ročníku oborů Informační technologie, Sociální činnost a Ekonomika a podnikání vydali do irského Dublinu. V rámci projektu Erasmus+ je čeká třítýdenní praxe v místních firmách a jedinečná příležitost, jak se zdokonalit v angličtině, získat nové pracovní zkušenosti, poznat novou kulturu a užít si spoustu zábavy i dobrodružství. O zážitcích našich žáků Vás budeme pravidelně informovat prostřednictvím našich sociálních sítí, těšit se můžete i na živé vstupy přímo z Dublinu.

Úspěšně jsme se zapojili do Firemních dnů JMK
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.05.2022)
Dne 10. 5. 2022 proběhl v brněnském VIDA! Science centru Brno 2. ročník soutěže žákovských týmů Firemní dny Jihomoravského kraje. Naše žákyně 1. ročníku oboru Sociální činnost byly členkami dvou ze tří vítězných týmů: žákovské firmy Tož okoštuj, která zvítězila v kategorii Nejlepší podnikatelský nápad, a žákovské firmy Water Spot, která obsadila 1. místo v kategorii Absolutní vítěz. Vítězům soutěže k jejich úspěchu srdečně gratulujeme. Do 2. ročníku Firemních dnů Jihomoravského kraje se zapojilo 9 středních škol a více než 70 žáků. Žáci byli rozděleni do soutěžních týmů a jejich úkolem bylo zpracovat podnikatelský projekt, který by příznivě ovlivnil prostředí a podmínky k životu v Jihomoravském kraji. V závěru soutěže prezentovaly jednotlivé týmy své podnikatelské záměry před porotou složenou z odborníků, která vyhodnotila nejlepší týmy ve 3 soutěžních kategoriích – Nejlepší prezentace, Nejlepší podnikatelský nápad a Absolutní vítěz.

Poslední zvonění
(Webmaster, 3. Ze života školy, 11.05.2022)
Ve čtvrtek 28. 4. proběhlo poslední zvonění našich žáků čtvrtého ročníku. Se školou se loučilo celkem 13 maturitních tříd, takže ve škole i v jejím blízkém okolí bylo patřičně rušno. Přípravu kostýmů čtvrťáci rozhodně neponechali náhodě a byli velice kreativní: díky tomu jsme ve škole během prvních dvou vyučovacích hodin mohli potkat středověké rytíře, víly, zásahové komando či jednoduše kluky převlečené za holky. A že jim to slušelo!

Rozhovor s vítězem soutěže České ručičky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 09.05.2022)
Jak jsme vás již informovali na našem webu, zvítězil náš žák Tomáš Pelán ve finále Soutěže odborných dovedností - České ručičky v oboru elektro slaboproud. Rozhovor s tímto nadaným žákem si můžete nyní přečíst i na zpravodajském portálu BRNĚNSKÝ deník.cz.

Bodovali jsme v krajském kole soutěže v programování
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.05.2022)
Minulý pátek proběhlo krajské kolo soutěže v programování. V kategorii Programovací jazyky – mládež do 19 let naši školu reprezentovali Viktor Fišer a Matěj Tajovský, žáci oboru Informační technologie. Oba předvedli v soutěži velmi pěkné výkony – Viktor Fišer obsadil první místo, Matěj Tajovský třetí – a zajistili si tak postup do ústředního kola. Úkolem soutěžících bylo během 4 hodin vytvořit 4 programy. Patřil k nim např. program, jehož prostřednictvím mohou hrát dva hráči proti sobě piškvorky, nebo program, který pomůže hráči vyhrát zjednodušený scrabble. „Soutěž jsem si užil. Nebyly tam žádné zvlášť těžké úlohy,“ ohodnotil obtížnost jednotlivých úkolů vítěz soutěže Viktor Fišer.

Seznamujeme žáky s dobrovolnickou pomocí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.05.2022)
Toto úterý se naši žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili každoroční besedy na téma dobrovolnictví. Podělit se s nimi o své zkušenosti a zároveň získat případné zájemce z jejich řad pro dobrovolnickou pomoc přišli pracovníci brněnského Dobrovolnického centra 67 a několika neziskových organizací pracujících s dobrovolníky.

Získali jsme prestižní Cenu DZS za rok 2021
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.04.2022)
Snaha o zapojení naší školy do mezinárodních projektů byla počátkem dubna korunována získáním prestižní Ceny Domu zahraniční spolupráce v kategorii participace. Cenu jsme získali za mezinárodní projekt Young EU entrepreneurs, který v rámci programu eTwinning realizovali v loňském školním roce žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Pěstounská péče v praxi
(Webmaster, 3. Ze života školy, 21.04.2022)
Žáci třetího ročníku oboru Sociální činnost se poslední březnový den zúčastnili besedy s RNDr. Miloslavou Striovou, pracovnicí Sdružení pěstounských rodin a autorkou knihy Děti, které se rodí v srdci. Žáci nejprve vyslechli zajímavou přednášku o pěstounské péči a poté se mohli ptát na vše, co je v souvislosti s pěstounskou péčí zajímá. Přednáška paní Striové naše žáky velice nadchla a byla o to poutavější, že ona sama je několikanásobnou pěstounkou i adoptivní matkou. Žáky zaujalo zejména její nadšení a pracovní nasazení "Paní Striová má můj velký obdiv, zvládá toho opravdu hodně," ocenila Eliška Kozumplíková ze třídy S3A.

Úspěch našich žáků v soutěži JA Studentská firma
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.04.2022)
Pět studentských firem z naší školy se 7. 4. 2022 zúčastnilo soutěže JA studentská firma, která proběhla v rámci soutěžního a prodejního veletrhu JA EXPO v Galerii Harfa v Praze. Vynikající výkon předvedla firma Selecro, jejíž aplikace učí zábavnou formou háčkování, a vybojovala si tak 3. místo v kategorii Nejlepší STEM projekt objevení a využití́ podnikatelské příležitosti ve STEM službách (SmartCity, Robotika, zpracování́ Big Dat, aplikace aj.). Mladým podnikatelům z firmy Selecro upřímně gratulujeme!

Kyberšikana pod lupou žáků
(Webmaster, 3. Ze života školy, 14.04.2022)
Ve středu 6. 4. 2022 se žáci prvních ročníků maturitních oborů zúčastnili v kině Art filmové projekce a besedy na téma kyberšikana. Nejprve zhlédli anglický film Cyberbully (Kyberšikana) a po něm následovala beseda s doc. JUDr. Janem Kolouchem, Ph.D., metodikem kybernetické bezpečnosti ze společnosti Cesnet. Při sledování filmu, při němž nás diváky občas až mrazilo, si žáci uvědomili, že hranice mezi obětí a agresorem může být užší, než se na první pohled zdá. Film popisuje několik hodin ze života teenagerky Casey, která čelí útoku anonymního hackera. Postupně však zjišťujeme, že ani ona sama není úplně bez viny, protože prostřednictvím sociálních sítí a vymyšlených identit „trollovala“ spolužáky a ostatní lidi na internetu.

Soudní jednání očima našich žáků
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.04.2022)
Ve středu 30. 3. navštívili žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost Justiční areál v Brně na Polní ulici. Měli tak příležitost přihlížet průběhu několika trestních soudních řízení a doplnit si teoretické poznatky z předmětu Právo názornými ukázkami přímo ze soudní praxe. Během exkurze v Justičním areálu žáci sledovali tři hlavní líčení a jedno veřejné zasedání soudu a hned první projednávaná kauza je velice zaujala. „Nejlepší bylo hlavní líčení týkající se krádeže elektrické kytary, v němž je očividně zapletený i nějaký drogový dealer,“ říká Gabriela Plháková ze třídy S3A. „Myslela jsem si, jaká bude u soudu nuda, ale opak byl pravdou,” dodává Plháková.

Opět bodujeme v Soutěži odborných dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 11.04.2022)
Poslední březnový den byl na naší škole ve znamení regionálního kola tradiční Soutěže odborných dovedností, v němž se utkali žáci středních škol elektrotechnického zaměření z Jihomoravského kraje. Soutěžící z naší školy opět nezklamali a předvedli velmi pěkné výkony: 2. místo obsadil Jiří Hlaváč, žák 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, a 3. místo Matěj Kroča, žák 3. ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik.

O jaderné energetice s Danou Drábovou
(Webmaster, 3. Ze života školy, 08.04.2022)
Žáci 4. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika zúčastnili přednášky Ing. Dany Drábové, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, kterou pořádala FEKT VUT Brno ve spolupráci se Skupinou ČEZ. Na přednášku s názvem 2022 - Jaderná energetika a aktuální souvislosti navazovalo vystoupení ředitele Jaderné elektrárny Dukovany Ing. Romana Havlína, který účastníky seznámil se současným stavem a rozvojem jaderné energetiky.

Studenti podnikají
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.04.2022)
V pátek 1. 4. 2022 se na naší škole uskutečnil již 5. ročník akce nazvané Prodejní den studentských firem. Své podnikatelské schopnosti a obchodního ducha zde předvedly čtyři firmy založené v letošním školním roce žáky 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání. Tyto firmy budou naši školu reprezentovat i na pražském Veletrhu JA EXPO 2022 spojeném se soutěži JA Studentská firma roku 2021/2022.

Účastníme se projektu ČEZ ESCO MATURITA
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.04.2022)
Ve dnech 22. a 23. 3. se naši žáci 3. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika zúčastnili stáže ve firmě AZ Klima. Měli tak jedinečnou možnost získat nejen teoretické znalosti o fungování firmy, která je členem ČEZ ESCO, ale také dovedností praktické. V závěrečném testu ze znalostí získaných v průběhu stáže se naši silnoproudaři utkali s účastníky z dalších dvou škol a obsadili první dvě místa: nejlepší znalosti prokázal Petr Kudláček a 2. místo vybojoval Jan Polák.

Seznamujeme naše žáky se světem financí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 31.03.2022)
Žáci 4. ročníku oboru Informační technologie měli 15. března možnost se zúčastnit zajímavé přednášky na téma investování a finanční gramotnosti. Podělit se s nimi o svoje dlouholeté zkušenosti z oblasti finančního poradenství přišel absolvent naší školy Leopold Nováček, který už od roku 2002 podniká jako kouč v oblasti financí a osobního a profesního rozvoje. V úvodu besedy se žáci dozvěděli, proč je vlastně dobré mít v dnešní době finančního poradce. Leopold Nováček je upozornil na fakt, že finanční gramotnost sama o sobě nemusí člověku nutně zajistit, že učiní ta správná finanční rozhodnutí. „Pochopil jsem, že přemíra informací ve finančním světě může být spíše na škodu a že člověk, který nemá užitečné kontakty ve finančních institucích a zázemí stabilní finanční společnosti, se na finančním trhu nemusí orientovat správně,“ říká Boris Vondruška, žák třídy V4A.

Dvojitý úspěch v soutěži odborných dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.03.2022)
Ve dnech 23. a 24. března proběhlo v České Třebové regionální kolo soutěže odborných dovedností ve slaboproudé elektrotechnice. V kategorii Elektrikář – slaboproud obsadili 1. místo Tomáš Pelán a Jiří Hlaváč, naši žáci 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje. Úspěšně nás reprezentovali také žáci 3. ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik Martin Becha a Matěj Kroča, kteří v soutěžní kategorii Mechanik – elektrotechnik vybojovali 2. místo.

Soutěžíme s Klokanem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 29.03.2022)
V minulém týdnu se naši žáci zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan a opět prokázali svůj důvtip i logické myšlení. Nejlepšími řešiteli v rámci naší školy se v kategorii Junior stali Martin Němec, Matěj Tajovský a Tomáš Hnízdil, v kategorii Student dosáhli nejvyššího bodového zisku Filip Mucha a Tomáš Javorek. Letošní ročník Matematického klokana opět potvrdil, že žáků, které baví matematika, v naší škole rozhodně nemáme nedostatek. V kategorii Junior (1. a 2. ročník) se do soutěže zapojilo 56 žáků, v kategorii Student 8 žáků z 3. ročníku.

Beseda se zakladatelkami projektu Dům pro Julii
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.03.2022)
Minulý čtvrtek se žáci oboru Sociální činnost měli možnost zúčastnit besedy na téma dětské hospicové péče. Podělit se s našimi žáky o své zkušenosti přišly Radka Vernerová, ředitelka neziskové organizace Dům pro Julii, a Lucie Kobzíková, která má na starost získávání finančních prostředků. V úvodu besedy se žáci dozvěděli základní informace o neziskové organizaci Dům pro Julii a o službách, které tato organizace nabízí. Získali i přesnější představu o fungování hospicové péče a o problémech, se kterými se neziskové organizace dlouhodobě potýkají. „Díky dnešnímu setkání jsem lépe pochopila, co je vlastně hospic a jak se rozjíždí nezisková organizace," oceňuje Anna Chaloupková, žákyně 1. ročníku.

S Václavem Moravcem nejen o propojení médií a IT
(Webmaster, 3. Ze života školy, 23.03.2022)
Propojení žurnalistiky a IT oborů, dezinformace v médiích či aktuální dění na Ukrajině – to je jen stručný výčet témat, která zazněla minulý čtvrtek na besedě našich žáků s novinářem a vysokoškolským pedagogem Václavem Moravcem. V úvodu besedy Václav Moravec žákům připomněl, že žurnalistika a obory založené na informačních technologiích, které mnozí z nich studují, k sobě mají blíž, než si myslíme. Jako zajímavý příklad propojení světa médií a IT uvedl projekt, v němž je umělá inteligence schopna na základě posbíraných informací sama vygenerovat zprávy.

Školení GitHub aneb pomáháme s uplatněním v praxi
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.03.2022)
Naši žáci 3. ročníku oboru Informační technologie měli možnost proniknout do tajů GitHubu, jehož znalost jim usnadní nejen týmovou práci ve škole, ale výhledově také zvýší jejich konkurenceschopnost na trhu práce. Dvoudenní workshop pro ně na přelomu února a března připravila firma Kyndryl. Workshop byl určen žákům 3. ročníku se zaměřením na programování a databáze. Jeho první část proběhla 28. 2. 2022 v podobě dvouhodinové přednášky pana Egora Margineanu, který žákům poskytl základní informace o správě verzí a systému GitHub. O dva dny později potom následovala praktická část workshopu - čtyřhodinová praxe u počítačů. Žáci byli rozděleni do skupin a prakticky si vyzkoušeli práci v systému GitHub, správu verzí i práci v týmu.

Matematika nám není cizí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.03.2022)
V pátek 4. 3. 2022 na naší škole proběhlo školní kolo 30. ročníku Celostátní matematické soutěže středních odborných škol. Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích a žáci, kteří v nich obsadili 1. a 2. místo, postupují do celostátního kola. Nejvyššího bodového zisku v rámci své soutěžní kategorie dosáhl Matěj Tajovský (1. ročník), Marek Babiček (2. ročník) a Kryštof Doležal (4. ročník), o prvenství v kategorii žáků 3. ročníku se díky zisku stejného počtu bodů dělí Nikol Rösslerová a Rostislav Pelc.

Úspěch našich žáků v soutěži Enersol
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.03.2022)
2. 3. 2022 se na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno konalo krajské kolo soutěže Enersol. Naši školu v něm reprezentovala čtveřice žáků oboru Průmyslová ekologie a jeden z nich – Richard Čonka – si vybojoval postup do celostátního kola. Enersol je národní projekt podporovaný ministerstvem životního prostředí, který vznikl v roce 2004. Jeho cílem je rozšíření a zkvalitnění výuky zaměřené na obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a snižování emisí v dopravě. Soutěž žákovských projektových prací s tematikou ochrany životního prostředí probíhá každý rok ve třech kolech: školním, krajském a celostátním a učí žáky mimo jiné i prezentovat vlastní názor před početným publikem.

Pomáháme žákům s výběrem pomaturitního studia
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.03.2022)
Dne 1.3.2022 se v prostorách naší školy konala beseda s nadpraporčíkem Martinem Ješinou z brněnské Univerzity obrany. Jejím hlavním tématem byly možnosti a benefity studia na UO. Kam po maturitě? Tuto otázku si klade většina žáků 4. ročníku. Někteří z nich na ni mohli nalézt odpověď na besedě s panem nadpraporčíkem Martinem Ješinou z brněnské Univerzity obrany, jediné vojenské vysoké školy v ČR. Ten v úterý zavítal k nám na Purkyňku a jeho „mise“ byla jasná: blíže představit „svoji“ školu našim žákům a oslovit případné zájemce o vojenské či civilní studium na UO.

Tříkrálová sbírka na Purkyňce
(Webmaster, 3. Ze života školy, 18.02.2022)
V letošním roce jsme se zapojili do Tříkrálové sbírky pro Diecézní charitu Brno. V prostorách školy proběhla sbírka přímo na Tři krále 6. 1. 2022 a role koledníků s kasičkami se úspěšně zhostili žáci z našeho školního Parlamentu. Celkově se v Brně v pokladničkách vybralo úctyhodných 2 844 904 Kč, k čemuž naše škola přispěla částkou 8 440 Kč. Velké poděkování patří všem, kteří do sbírky přispěli, a především pak školnímu Parlamentu za zprostředkování této skvělé příležitosti. A kam peníze z Tříkrálové sbírky poputují? Pomohou například nevyléčitelně nemocným v hospicové péči, lidem ve složité životní situaci nebo lidem s mentálním postižením.

Manipulace ve světě financí podruhé
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.02.2022)
Dne 15. 2. 2022 se třídy EZ1 a L1 zúčastnily druhé části preventivního programu s názvem Manipulace ve světě financí, který v naší škole opět uspořádala nadace Podané ruce. Studenti se nejprve podrobněji seznámili s pojmem multilevel marketing a dozvěděli se, jak rozeznat a odhalit jeho skryté podoby. Další část programu byla věnována manipulačním technikám užívaným prostřednictvím telefonu a nácviku asertivních technik, jak na manipulaci správně zareagovat. Studenti program opět hodnotí velice kladně a jsou přesvědčeni o tom, že nabyté vědomosti uplatní v praktickém životě.

Manipulace ve světě financí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 08.02.2022)
Dne 7. 2. 2022 se třídy EZ1 a L1 zúčastnily preventivního programu s názvem Manipulace ve světě financí, který v naší škole pořádala nadace Podané ruce. V průběhu 3 vyučovacích hodin se studenti seznámili se světem financí a zejména s pojmy investice a spotřebitelská půjčka - získali tak mimo jiné cenné informace o možnostech investic a jejich rizikovosti a o skrytých úskalích spotřebitelských půjček. Studenti program hodnotí velice kladně a už nyní se těší na jeho pokračování, které bude zaměřeno na pyramidový systém prodeje a na manipulační techniky uplatňované ve finančním světě.

Finanční gramotnost
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.02.2022)
Dnes jsme se společně s třídami V4A, V4B a S4C zúčastnili přednášky na téma finanční gramotnost, kterou vedli pan Ondřej Peterka a Ing. Martin Šplíchal. Dozvěděli jsme se, jak nakládat s penězi a jak řešit situace, které nás mohou v životě potkat. Přednášející se s námi podělili o své životní zkušenosti a dali nám spoustu užitečných rad. Přednáška byla poutavá a většina se zapojila do sdílení vědomostí, zkušeností a názorů. Každý si odnesl něco, co v budoucnu může využít. Studentky a studenti třídy S3B

Prezentiáda 2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.02.2022)
     Body shaiming, Maneskin, Lucidní snění, LGBT, Hip hop a mnoho dalších byla témata letošní Prezentiády na Purkyňce. Soutěže v prezentačních dovednostech se účastnili žáci 2. ročníků oboru Sociální činnost.

     Z třídních kol se letos probojovalo do školního kola celkem 18 studentů. To se uskutečnilo ve čtvrtek 27. ledna 2022. V tříhodinovém klání žáci postupně předvedli své prezentace nejen před porotou, ale i před diváky. Hodnocena byla jak technická a grafická stránka, tak i prezentační dovednosti. Porota měla velmi těžké rozhodování, neboť všichni žáci se výborně připravili a předvedli skvělý výkon.

     A jak vše dopadlo?

Skvělý úspěch našich žáků v soutěži Business Point 2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.02.2022)
     Po úspěšném postupu z 1. kola, ve kterém bylo úkolem soutěžících zpracovat podrobný průzkum trhu, se tým PurBuisness (Denisa Zezulová, Adéla Šrámková, Matyáš Čunda ze třídy I4 a Marek Němčák ze třídy L4) zařadil mezi nejlepší týmy aktuálního ročníku soutěže Business Point.

     Ve finálovém kole pak zaujal PurBuisness porotu svým projektem na marketingově manažerské téma - "Ponožky – Trend? Funkce? Design?"  a obsadil krásné 1. místo.

     BLAHOPŘEJEME!!!

Exkurze v Rajhradě
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 26.01.2022)
Třída S4A oboru Sociální činnost navštívila Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě. Studentky se zájmem vyslechly odbornou přednášku na téma "Umění doprovázet v náročném úseku života", která jim pomohla rozšířit si znalosti o paliativní péči a organizaci práce v hospici.

Workshop na téma Poruchy příjmu potravy
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 26.01.2022)
V prvních ročnících oboru Sociální činnost proběhl workshop na téma „Poruchy příjmu potravy“. Již po několik let k nám dochází paní Mgr. Kristina Čadeni ze sdružení Anabell, které se těmito poruchami zabývá.

Firma Kyndryl pomáhá našim studentům
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 18.01.2022)
Ve čtvrtek 13. 1. zavítali do výuky předmětu Fiktivní firma odborníci z praxe. Zaměstnanci firmy Kyndryl předali žákům ze třídy I3 své know-how a nejnovější poznatky z oblasti prezentačních a komunikačních dovedností. Žáci si pak na vlastní kůži vyzkoušeli prezentace před publikem, což jim poskytlo pozitivní zpětnou vazbu formou konstruktivní kritiky. Školení se konalo v rámci nácviku na Veletrh studentských firem - ten proběhne letos v dubnu a naši žáci tam budou prezentovat své firmy před porotou složenou z potenciálních investorů. Věříme, že po čtvrtečním praktickém tréninku budou naši žáci na Veletrh studentských firem perfektně připraveni.

Workshop na téma Jak si najít práci po střední škole
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.12.2021)
     Dne 9.12.2021 se na naší škole konal workshop na téma "Jak si najít práci po střední škole". S dovolením sdílíme zhodnocení celé akce samotnou přednášející, paní Lenkou Mazalovou:

     Fandím všem školám, které jsou otevřené zprostředkovat svým studentům kontakt s realitou a usnadnit jim vstup do praxe!

Enersol 2021/2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.12.2021)
     Dne 9. 12. 2021 proběhlo školní kolo soutěže ENERSOL. V rámci tohoto projektu studenti prezentovali své projekty s ekologickou tematikou. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: Enersol a praxe a Enersol a inovace.

Naše škola získala další certifikát
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.12.2021)
     V letošním školním roce jsme získali další certifikát - škola se stala členem programu AUTODESK AKADEMIA.

         

Úspěch našeho dívčího futsalového družstva
(Webmaster, 3. Ze života školy, 23.11.2021)
     V úterý 16.11. naše dívčí družstvo fotbalistek srdnatě v minimálním počtu vybojovalo postup do 2. kola středoškolské futsalové ligy. Blahopřejeme.

 

Ze života fotoreportéra
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.11.2021)
     Dne 12. října 2021 se u nás ve škole uskutečnila beseda na téma Média. Tímto děkujeme Martinu Strakovi, který prostřednictvím svých fotografií studentům přiblížil práci v médiích a předal jim bohaté zkušenosti ze svojí pestré profesní dráhy fotografa, reportéra, editora, komentátora Grand Prix či 24 hod Le Mans aj. Děkujeme!

|0-50|50-92|

• •  Fulltext vyhledávání  • •

Vložte slovo, nebo jeho část 
• •  Projekty školy  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.