SPŠEIT Brno, Purkyňova 97
Javascript DHTML Drop Down Menu Powered by dhtml-menu-builder.com

Dnes je úterý 17. května 2022, svátek má Aneta.

• •  Sledujte nás na  • •
 
• •  Jsme eTwinning škola  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 
• •  JA Czech  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.

 

Počet zobrazených příspěvků: 50 (z celkem 79 nalezených)

|0-50|50-79|

Úspěšně jsme se zapojili do Firemních dnů JMK
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.05.2022)
Dne 10. 5. 2022 proběhl v brněnském VIDA! Science centru Brno 2. ročník soutěže žákovských týmů Firemní dny Jihomoravského kraje. Naše žákyně 1. ročníku oboru Sociální činnost byly členkami dvou ze tří vítězných týmů: žákovské firmy Tož okoštuj, která zvítězila v kategorii Nejlepší podnikatelský nápad, a žákovské firmy Water Spot, která obsadila 1. místo v kategorii Absolutní vítěz. Vítězům soutěže k jejich úspěchu srdečně gratulujeme. Do 2. ročníku Firemních dnů Jihomoravského kraje se zapojilo 9 středních škol a více než 70 žáků. Žáci byli rozděleni do soutěžních týmů a jejich úkolem bylo zpracovat podnikatelský projekt, který by příznivě ovlivnil prostředí a podmínky k životu v Jihomoravském kraji. V závěru soutěže prezentovaly jednotlivé týmy své podnikatelské záměry před porotou složenou z odborníků, která vyhodnotila nejlepší týmy ve 3 soutěžních kategoriích – Nejlepší prezentace, Nejlepší podnikatelský nápad a Absolutní vítěz.

Poslední zvonění
(Webmaster, 3. Ze života školy, 11.05.2022)
Ve čtvrtek 28. 4. proběhlo poslední zvonění našich žáků čtvrtého ročníku. Se školou se loučilo celkem 13 maturitních tříd, takže ve škole i v jejím blízkém okolí bylo patřičně rušno. Přípravu kostýmů čtvrťáci rozhodně neponechali náhodě a byli velice kreativní: díky tomu jsme ve škole během prvních dvou vyučovacích hodin mohli potkat středověké rytíře, víly, zásahové komando či jednoduše kluky převlečené za holky. A že jim to slušelo!

Rozhovor s vítězem soutěže České ručičky
(Webmaster, 3. Ze života školy, 09.05.2022)
Jak jsme vás již informovali na našem webu, zvítězil náš žák Tomáš Pelán ve finále Soutěže odborných dovedností - České ručičky v oboru elektro slaboproud. Rozhovor s tímto nadaným žákem si můžete nyní přečíst i na zpravodajském portálu BRNĚNSKÝ deník.cz.

Bodovali jsme v krajském kole soutěže v programování
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.05.2022)
Minulý pátek proběhlo krajské kolo soutěže v programování. V kategorii Programovací jazyky – mládež do 19 let naši školu reprezentovali Viktor Fišer a Matěj Tajovský, žáci oboru Informační technologie. Oba předvedli v soutěži velmi pěkné výkony – Viktor Fišer obsadil první místo, Matěj Tajovský třetí – a zajistili si tak postup do ústředního kola. Úkolem soutěžících bylo během 4 hodin vytvořit 4 programy. Patřil k nim např. program, jehož prostřednictvím mohou hrát dva hráči proti sobě piškvorky, nebo program, který pomůže hráči vyhrát zjednodušený scrabble. „Soutěž jsem si užil. Nebyly tam žádné zvlášť těžké úlohy,“ ohodnotil obtížnost jednotlivých úkolů vítěz soutěže Viktor Fišer.

Seznamujeme žáky s dobrovolnickou pomocí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.05.2022)
Toto úterý se naši žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost zúčastnili každoroční besedy na téma dobrovolnictví. Podělit se s nimi o své zkušenosti a zároveň získat případné zájemce z jejich řad pro dobrovolnickou pomoc přišli pracovníci brněnského Dobrovolnického centra 67 a několika neziskových organizací pracujících s dobrovolníky.

Získali jsme prestižní Cenu DZS za rok 2021
(Webmaster, 3. Ze života školy, 25.04.2022)
Snaha o zapojení naší školy do mezinárodních projektů byla počátkem dubna korunována získáním prestižní Ceny Domu zahraniční spolupráce v kategorii participace. Cenu jsme získali za mezinárodní projekt Young EU entrepreneurs, který v rámci programu eTwinning realizovali v loňském školním roce žáci 4. ročníku oboru Ekonomika a podnikání.

Pěstounská péče v praxi
(Webmaster, 3. Ze života školy, 21.04.2022)
Žáci třetího ročníku oboru Sociální činnost se poslední březnový den zúčastnili besedy s RNDr. Miloslavou Striovou, pracovnicí Sdružení pěstounských rodin a autorkou knihy Děti, které se rodí v srdci. Žáci nejprve vyslechli zajímavou přednášku o pěstounské péči a poté se mohli ptát na vše, co je v souvislosti s pěstounskou péčí zajímá. Přednáška paní Striové naše žáky velice nadchla a byla o to poutavější, že ona sama je několikanásobnou pěstounkou i adoptivní matkou. Žáky zaujalo zejména její nadšení a pracovní nasazení "Paní Striová má můj velký obdiv, zvládá toho opravdu hodně," ocenila Eliška Kozumplíková ze třídy S3A.

Úspěch našich žáků v soutěži JA Studentská firma
(Webmaster, 3. Ze života školy, 20.04.2022)
Pět studentských firem z naší školy se 7. 4. 2022 zúčastnilo soutěže JA studentská firma, která proběhla v rámci soutěžního a prodejního veletrhu JA EXPO v Galerii Harfa v Praze. Vynikající výkon předvedla firma Selecro, jejíž aplikace učí zábavnou formou háčkování, a vybojovala si tak 3. místo v kategorii Nejlepší STEM projekt objevení a využití́ podnikatelské příležitosti ve STEM službách (SmartCity, Robotika, zpracování́ Big Dat, aplikace aj.). Mladým podnikatelům z firmy Selecro upřímně gratulujeme!

Kyberšikana pod lupou žáků
(Webmaster, 3. Ze života školy, 14.04.2022)
Ve středu 6. 4. 2022 se žáci prvních ročníků maturitních oborů zúčastnili v kině Art filmové projekce a besedy na téma kyberšikana. Nejprve zhlédli anglický film Cyberbully (Kyberšikana) a po něm následovala beseda s doc. JUDr. Janem Kolouchem, Ph.D., metodikem kybernetické bezpečnosti ze společnosti Cesnet. Při sledování filmu, při němž nás diváky občas až mrazilo, si žáci uvědomili, že hranice mezi obětí a agresorem může být užší, než se na první pohled zdá. Film popisuje několik hodin ze života teenagerky Casey, která čelí útoku anonymního hackera. Postupně však zjišťujeme, že ani ona sama není úplně bez viny, protože prostřednictvím sociálních sítí a vymyšlených identit „trollovala“ spolužáky a ostatní lidi na internetu.

Soudní jednání očima našich žáků
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.04.2022)
Ve středu 30. 3. navštívili žáci 3. ročníku oboru Sociální činnost Justiční areál v Brně na Polní ulici. Měli tak příležitost přihlížet průběhu několika trestních soudních řízení a doplnit si teoretické poznatky z předmětu Právo názornými ukázkami přímo ze soudní praxe. Během exkurze v Justičním areálu žáci sledovali tři hlavní líčení a jedno veřejné zasedání soudu a hned první projednávaná kauza je velice zaujala. „Nejlepší bylo hlavní líčení týkající se krádeže elektrické kytary, v němž je očividně zapletený i nějaký drogový dealer,“ říká Gabriela Plháková ze třídy S3A. „Myslela jsem si, jaká bude u soudu nuda, ale opak byl pravdou,” dodává Plháková.

Opět bodujeme v Soutěži odborných dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 11.04.2022)
Poslední březnový den byl na naší škole ve znamení regionálního kola tradiční Soutěže odborných dovedností, v němž se utkali žáci středních škol elektrotechnického zaměření z Jihomoravského kraje. Soutěžící z naší školy opět nezklamali a předvedli velmi pěkné výkony: 2. místo obsadil Jiří Hlaváč, žák 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje, a 3. místo Matěj Kroča, žák 3. ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik.

O jaderné energetice s Danou Drábovou
(Webmaster, 3. Ze života školy, 08.04.2022)
Žáci 4. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika zúčastnili přednášky Ing. Dany Drábové, předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, kterou pořádala FEKT VUT Brno ve spolupráci se Skupinou ČEZ. Na přednášku s názvem 2022 - Jaderná energetika a aktuální souvislosti navazovalo vystoupení ředitele Jaderné elektrárny Dukovany Ing. Romana Havlína, který účastníky seznámil se současným stavem a rozvojem jaderné energetiky.

Studenti podnikají
(Webmaster, 3. Ze života školy, 06.04.2022)
V pátek 1. 4. 2022 se na naší škole uskutečnil již 5. ročník akce nazvané Prodejní den studentských firem. Své podnikatelské schopnosti a obchodního ducha zde předvedly čtyři firmy založené v letošním školním roce žáky 3. ročníku oboru Ekonomika a podnikání. Tyto firmy budou naši školu reprezentovat i na pražském Veletrhu JA EXPO 2022 spojeném se soutěži JA Studentská firma roku 2021/2022.

Účastníme se projektu ČEZ ESCO MATURITA
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.04.2022)
Ve dnech 22. a 23. 3. se naši žáci 3. ročníku oboru Silnoproudá elektrotechnika zúčastnili stáže ve firmě AZ Klima. Měli tak jedinečnou možnost získat nejen teoretické znalosti o fungování firmy, která je členem ČEZ ESCO, ale také dovedností praktické. V závěrečném testu ze znalostí získaných v průběhu stáže se naši silnoproudaři utkali s účastníky z dalších dvou škol a obsadili první dvě místa: nejlepší znalosti prokázal Petr Kudláček a 2. místo vybojoval Jan Polák.

Seznamujeme naše žáky se světem financí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 31.03.2022)
Žáci 4. ročníku oboru Informační technologie měli 15. března možnost se zúčastnit zajímavé přednášky na téma investování a finanční gramotnosti. Podělit se s nimi o svoje dlouholeté zkušenosti z oblasti finančního poradenství přišel absolvent naší školy Leopold Nováček, který už od roku 2002 podniká jako kouč v oblasti financí a osobního a profesního rozvoje. V úvodu besedy se žáci dozvěděli, proč je vlastně dobré mít v dnešní době finančního poradce. Leopold Nováček je upozornil na fakt, že finanční gramotnost sama o sobě nemusí člověku nutně zajistit, že učiní ta správná finanční rozhodnutí. „Pochopil jsem, že přemíra informací ve finančním světě může být spíše na škodu a že člověk, který nemá užitečné kontakty ve finančních institucích a zázemí stabilní finanční společnosti, se na finančním trhu nemusí orientovat správně,“ říká Boris Vondruška, žák třídy V4A.

Dvojitý úspěch v soutěži odborných dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.03.2022)
Ve dnech 23. a 24. března proběhlo v České Třebové regionální kolo soutěže odborných dovedností ve slaboproudé elektrotechnice. V kategorii Elektrikář – slaboproud obsadili 1. místo Tomáš Pelán a Jiří Hlaváč, naši žáci 3. ročníku učebního oboru Elektromechanik pro zařízení a přístroje. Úspěšně nás reprezentovali také žáci 3. ročníku maturitního oboru Mechanik elektrotechnik Martin Becha a Matěj Kroča, kteří v soutěžní kategorii Mechanik – elektrotechnik vybojovali 2. místo.

Soutěžíme s Klokanem
(Webmaster, 3. Ze života školy, 29.03.2022)
V minulém týdnu se naši žáci zúčastnili mezinárodní soutěže Matematický klokan a opět prokázali svůj důvtip i logické myšlení. Nejlepšími řešiteli v rámci naší školy se v kategorii Junior stali Martin Němec, Matěj Tajovský a Tomáš Hnízdil, v kategorii Student dosáhli nejvyššího bodového zisku Filip Mucha a Tomáš Javorek. Letošní ročník Matematického klokana opět potvrdil, že žáků, které baví matematika, v naší škole rozhodně nemáme nedostatek. V kategorii Junior (1. a 2. ročník) se do soutěže zapojilo 56 žáků, v kategorii Student 8 žáků z 3. ročníku.

Beseda se zakladatelkami projektu Dům pro Julii
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.03.2022)
Minulý čtvrtek se žáci oboru Sociální činnost měli možnost zúčastnit besedy na téma dětské hospicové péče. Podělit se s našimi žáky o své zkušenosti přišly Radka Vernerová, ředitelka neziskové organizace Dům pro Julii, a Lucie Kobzíková, která má na starost získávání finančních prostředků. V úvodu besedy se žáci dozvěděli základní informace o neziskové organizaci Dům pro Julii a o službách, které tato organizace nabízí. Získali i přesnější představu o fungování hospicové péče a o problémech, se kterými se neziskové organizace dlouhodobě potýkají. „Díky dnešnímu setkání jsem lépe pochopila, co je vlastně hospic a jak se rozjíždí nezisková organizace," oceňuje Anna Chaloupková, žákyně 1. ročníku.

S Václavem Moravcem nejen o propojení médií a IT
(Webmaster, 3. Ze života školy, 23.03.2022)
Propojení žurnalistiky a IT oborů, dezinformace v médiích či aktuální dění na Ukrajině – to je jen stručný výčet témat, která zazněla minulý čtvrtek na besedě našich žáků s novinářem a vysokoškolským pedagogem Václavem Moravcem. V úvodu besedy Václav Moravec žákům připomněl, že žurnalistika a obory založené na informačních technologiích, které mnozí z nich studují, k sobě mají blíž, než si myslíme. Jako zajímavý příklad propojení světa médií a IT uvedl projekt, v němž je umělá inteligence schopna na základě posbíraných informací sama vygenerovat zprávy.

Školení GitHub aneb pomáháme s uplatněním v praxi
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.03.2022)
Naši žáci 3. ročníku oboru Informační technologie měli možnost proniknout do tajů GitHubu, jehož znalost jim usnadní nejen týmovou práci ve škole, ale výhledově také zvýší jejich konkurenceschopnost na trhu práce. Dvoudenní workshop pro ně na přelomu února a března připravila firma Kyndryl. Workshop byl určen žákům 3. ročníku se zaměřením na programování a databáze. Jeho první část proběhla 28. 2. 2022 v podobě dvouhodinové přednášky pana Egora Margineanu, který žákům poskytl základní informace o správě verzí a systému GitHub. O dva dny později potom následovala praktická část workshopu - čtyřhodinová praxe u počítačů. Žáci byli rozděleni do skupin a prakticky si vyzkoušeli práci v systému GitHub, správu verzí i práci v týmu.

Matematika nám není cizí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.03.2022)
V pátek 4. 3. 2022 na naší škole proběhlo školní kolo 30. ročníku Celostátní matematické soutěže středních odborných škol. Soutěžilo se celkem ve čtyřech kategoriích a žáci, kteří v nich obsadili 1. a 2. místo, postupují do celostátního kola. Nejvyššího bodového zisku v rámci své soutěžní kategorie dosáhl Matěj Tajovský (1. ročník), Marek Babiček (2. ročník) a Kryštof Doležal (4. ročník), o prvenství v kategorii žáků 3. ročníku se díky zisku stejného počtu bodů dělí Nikol Rösslerová a Rostislav Pelc.

Úspěch našich žáků v soutěži Enersol
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.03.2022)
2. 3. 2022 se na Střední škole informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno konalo krajské kolo soutěže Enersol. Naši školu v něm reprezentovala čtveřice žáků oboru Průmyslová ekologie a jeden z nich – Richard Čonka – si vybojoval postup do celostátního kola. Enersol je národní projekt podporovaný ministerstvem životního prostředí, který vznikl v roce 2004. Jeho cílem je rozšíření a zkvalitnění výuky zaměřené na obnovitelné zdroje energie, energetické úspory a snižování emisí v dopravě. Soutěž žákovských projektových prací s tematikou ochrany životního prostředí probíhá každý rok ve třech kolech: školním, krajském a celostátním a učí žáky mimo jiné i prezentovat vlastní názor před početným publikem.

Pomáháme žákům s výběrem pomaturitního studia
(Webmaster, 3. Ze života školy, 04.03.2022)
Dne 1.3.2022 se v prostorách naší školy konala beseda s nadpraporčíkem Martinem Ješinou z brněnské Univerzity obrany. Jejím hlavním tématem byly možnosti a benefity studia na UO. Kam po maturitě? Tuto otázku si klade většina žáků 4. ročníku. Někteří z nich na ni mohli nalézt odpověď na besedě s panem nadpraporčíkem Martinem Ješinou z brněnské Univerzity obrany, jediné vojenské vysoké školy v ČR. Ten v úterý zavítal k nám na Purkyňku a jeho „mise“ byla jasná: blíže představit „svoji“ školu našim žákům a oslovit případné zájemce o vojenské či civilní studium na UO.

Tříkrálová sbírka na Purkyňce
(Webmaster, 3. Ze života školy, 18.02.2022)
V letošním roce jsme se zapojili do Tříkrálové sbírky pro Diecézní charitu Brno. V prostorách školy proběhla sbírka přímo na Tři krále 6. 1. 2022 a role koledníků s kasičkami se úspěšně zhostili žáci z našeho školního Parlamentu. Celkově se v Brně v pokladničkách vybralo úctyhodných 2 844 904 Kč, k čemuž naše škola přispěla částkou 8 440 Kč. Velké poděkování patří všem, kteří do sbírky přispěli, a především pak školnímu Parlamentu za zprostředkování této skvělé příležitosti. A kam peníze z Tříkrálové sbírky poputují? Pomohou například nevyléčitelně nemocným v hospicové péči, lidem ve složité životní situaci nebo lidem s mentálním postižením.

Manipulace ve světě financí podruhé
(Webmaster, 3. Ze života školy, 16.02.2022)
Dne 15. 2. 2022 se třídy EZ1 a L1 zúčastnily druhé části preventivního programu s názvem Manipulace ve světě financí, který v naší škole opět uspořádala nadace Podané ruce. Studenti se nejprve podrobněji seznámili s pojmem multilevel marketing a dozvěděli se, jak rozeznat a odhalit jeho skryté podoby. Další část programu byla věnována manipulačním technikám užívaným prostřednictvím telefonu a nácviku asertivních technik, jak na manipulaci správně zareagovat. Studenti program opět hodnotí velice kladně a jsou přesvědčeni o tom, že nabyté vědomosti uplatní v praktickém životě.

Manipulace ve světě financí
(Webmaster, 3. Ze života školy, 08.02.2022)
Dne 7. 2. 2022 se třídy EZ1 a L1 zúčastnily preventivního programu s názvem Manipulace ve světě financí, který v naší škole pořádala nadace Podané ruce. V průběhu 3 vyučovacích hodin se studenti seznámili se světem financí a zejména s pojmy investice a spotřebitelská půjčka - získali tak mimo jiné cenné informace o možnostech investic a jejich rizikovosti a o skrytých úskalích spotřebitelských půjček. Studenti program hodnotí velice kladně a už nyní se těší na jeho pokračování, které bude zaměřeno na pyramidový systém prodeje a na manipulační techniky uplatňované ve finančním světě.

Finanční gramotnost
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.02.2022)
Dnes jsme se společně s třídami V4A, V4B a S4C zúčastnili přednášky na téma finanční gramotnost, kterou vedli pan Ondřej Peterka a Ing. Martin Šplíchal. Dozvěděli jsme se, jak nakládat s penězi a jak řešit situace, které nás mohou v životě potkat. Přednášející se s námi podělili o své životní zkušenosti a dali nám spoustu užitečných rad. Přednáška byla poutavá a většina se zapojila do sdílení vědomostí, zkušeností a názorů. Každý si odnesl něco, co v budoucnu může využít. Studentky a studenti třídy S3B

Prezentiáda 2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 02.02.2022)
     Body shaiming, Maneskin, Lucidní snění, LGBT, Hip hop a mnoho dalších byla témata letošní Prezentiády na Purkyňce. Soutěže v prezentačních dovednostech se účastnili žáci 2. ročníků oboru Sociální činnost.

     Z třídních kol se letos probojovalo do školního kola celkem 18 studentů. To se uskutečnilo ve čtvrtek 27. ledna 2022. V tříhodinovém klání žáci postupně předvedli své prezentace nejen před porotou, ale i před diváky. Hodnocena byla jak technická a grafická stránka, tak i prezentační dovednosti. Porota měla velmi těžké rozhodování, neboť všichni žáci se výborně připravili a předvedli skvělý výkon.

     A jak vše dopadlo?

Skvělý úspěch našich žáků v soutěži Business Point 2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.02.2022)
     Po úspěšném postupu z 1. kola, ve kterém bylo úkolem soutěžících zpracovat podrobný průzkum trhu, se tým PurBuisness (Denisa Zezulová, Adéla Šrámková, Matyáš Čunda ze třídy I4 a Marek Němčák ze třídy L4) zařadil mezi nejlepší týmy aktuálního ročníku soutěže Business Point.

     Ve finálovém kole pak zaujal PurBuisness porotu svým projektem na marketingově manažerské téma - "Ponožky – Trend? Funkce? Design?"  a obsadil krásné 1. místo.

     BLAHOPŘEJEME!!!

Exkurze v Rajhradě
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 26.01.2022)
Třída S4A oboru Sociální činnost navštívila Dům léčby bolesti s hospicem sv. Josefa v Rajhradě. Studentky se zájmem vyslechly odbornou přednášku na téma "Umění doprovázet v náročném úseku života", která jim pomohla rozšířit si znalosti o paliativní péči a organizaci práce v hospici.

Workshop na téma Poruchy příjmu potravy
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 26.01.2022)
V prvních ročnících oboru Sociální činnost proběhl workshop na téma „Poruchy příjmu potravy“. Již po několik let k nám dochází paní Mgr. Kristina Čadeni ze sdružení Anabell, které se těmito poruchami zabývá.

Firma Kyndryl pomáhá našim studentům
(Mgr. Petr Šavelka, 3. Ze života školy, 18.01.2022)
Ve čtvrtek 13. 1. zavítali do výuky předmětu Fiktivní firma odborníci z praxe. Zaměstnanci firmy Kyndryl předali žákům ze třídy I3 své know-how a nejnovější poznatky z oblasti prezentačních a komunikačních dovedností. Žáci si pak na vlastní kůži vyzkoušeli prezentace před publikem, což jim poskytlo pozitivní zpětnou vazbu formou konstruktivní kritiky. Školení se konalo v rámci nácviku na Veletrh studentských firem - ten proběhne letos v dubnu a naši žáci tam budou prezentovat své firmy před porotou složenou z potenciálních investorů. Věříme, že po čtvrtečním praktickém tréninku budou naši žáci na Veletrh studentských firem perfektně připraveni.

Workshop na téma Jak si najít práci po střední škole
(Webmaster, 3. Ze života školy, 17.12.2021)
     Dne 9.12.2021 se na naší škole konal workshop na téma "Jak si najít práci po střední škole". S dovolením sdílíme zhodnocení celé akce samotnou přednášející, paní Lenkou Mazalovou:

     Fandím všem školám, které jsou otevřené zprostředkovat svým studentům kontakt s realitou a usnadnit jim vstup do praxe!

Enersol 2021/2022
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.12.2021)
     Dne 9. 12. 2021 proběhlo školní kolo soutěže ENERSOL. V rámci tohoto projektu studenti prezentovali své projekty s ekologickou tematikou. Soutěž proběhla ve dvou kategoriích: Enersol a praxe a Enersol a inovace.

Naše škola získala další certifikát
(Webmaster, 3. Ze života školy, 01.12.2021)
     V letošním školním roce jsme získali další certifikát - škola se stala členem programu AUTODESK AKADEMIA.

         

Úspěch našeho dívčího futsalového družstva
(Webmaster, 3. Ze života školy, 23.11.2021)
     V úterý 16.11. naše dívčí družstvo fotbalistek srdnatě v minimálním počtu vybojovalo postup do 2. kola středoškolské futsalové ligy. Blahopřejeme.

 

Ze života fotoreportéra
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.11.2021)
     Dne 12. října 2021 se u nás ve škole uskutečnila beseda na téma Média. Tímto děkujeme Martinu Strakovi, který prostřednictvím svých fotografií studentům přiblížil práci v médiích a předal jim bohaté zkušenosti ze svojí pestré profesní dráhy fotografa, reportéra, editora, komentátora Grand Prix či 24 hod Le Mans aj. Děkujeme!

Budoucím herním vývojářům
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.11.2021)
     Dne 12. října 2021 se na naší škole uskutečnila přednáška Zdeňka Záhory, zakladatele sdružení Games Studies, který vyučuje games design a nová média na Masarykově univerzitě.

Spolu po COVIDU 2021
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.10.2021)
     Víte, co je třeba bumberball, paintball, bungee running, Kovyho mediální ring, hra Covid, lanové aktivity nebo jak nejlépe střílet z luku? Zeptejte se žáků tříd KR1 a KR2, které si na třídenním pobytovém kempu "Spolu po Covidu 2021" tyto aktivity sami vyzkoušeli.

Soutěž v programování - úspěch v celostátním kole
(Webmaster, 3. Ze života školy, 09.07.2021)
     Dne 19. června 2021 proběhlo online ústřední kolo soutěže v programování mládeže. Za naši školu do něj postoupil z krajského kola Vít Slavíček, žák oboru Informační technologie, jediný z Jihomoravského kraje. Z 23 soutěžících se probojoval na úžasné 5. místo! Moc gratulujeme k výbornému umístění v silné celostátní konkurenci a přejeme hodně dalších úspěchů a radosti v programování. Kompletní výsledková listina je ke stažení ZDE.

Daniel Růža - 2. místo na MČR v běhu na 10 000 m
(Webmaster, 3. Ze života školy, 05.05.2021)
     Dne 24. dubna 2021 se uskutečnilo MČR v běhu na 10.000 m. Účastníkem tohoto běhu byl i náš žák Daniel Růža, ze třídy P3. S velkou radostí všem oznamujeme, že se nejenom zúčastnil, ale také se umístil na 2. místě.

     Dane, Tvého umístění si velmi ceníme a gratulujeme. Pro nás jsi JEDNIČKA!

Dopoledne v Lužánkách
(Webmaster, 3. Ze života školy, 03.03.2020)
     Lužánky jsou brněnské středisko volného času. Jeho posláním je inspirovat, motivovat a poskytovat prostor pro volný čas a osobní rozvoj každého člověka. O tom všem se mohli přesvědčit studenti 1. ročníku oboru Sociální činnost, kteří tam zavítali na exkurzi.

Den firem 2020
(Webmaster, 3. Ze života školy, 28.02.2020)
     K dalším úspěšným akcím naší školy patří Den firem. Jde o akci připravenou především pro žáky 3. a 4. ročníků. Cílem tohoto výjimečného dne je seznámení se s možnostmi uplatnění po ukončení střední školy. Tato aktivita vhodně doplňuje kariérové poradenství a poradenskou pomoc školy při rozhodování o další vzdělávací a profesní cestě žáků.

Spolupráce s IBM - IBM CHALLENGE 2019/20
(Webmaster, 3. Ze života školy, 27.02.2020)
     Letos pokračovala loňská úspěšná spolupráce s IBM na projektu IBM CHALLENGE. Projekt podporuje zájemce z třetího ročníku oboru INF v jejich ročníkových týmových pracech.

Chovánek – potenciální pracoviště studentů po maturitě
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.02.2020)
     Studentky třídy S4C oboru sociálně-správní činnost měly možnost nahlédnout do chodu brněnského dětského centra rodinného typu Chovánek. Moderní centrum poskytuje pomoc dětem zdravým, s vývojovými poruchami i zdravotně postiženým od narození do 18 let do doby, než se rodina stane opět funkční. Velká většina dětí se vrací časem zpět do rodiny.

Workshop prezentačních dovedností
(Webmaster, 3. Ze života školy, 13.02.2020)
     Jak prezentovat na úrovni? O tom se dozvěděly studentky 2. ročníků oboru Sociální činnost na workshopu prezentačních dovedností na Ekonomicko- správní fakultě MU v Brně. Zjistily, že prezentační dovednosti jsou užitečné nejen ve škole, ale i v běžném životě.

SUDOKU 2020
(Webmaster, 3. Ze života školy, 12.02.2020)
     V pondělí 27. ledna 2020 se uskutečnilo školní kolo soutěže v řešení SUDOKU. Nejlepší výkony letos předvedli Adam Černoš (V1B), David Patloka (V3C) a Jan Žufan (V3D). Právě oni se proto stali členy týmu, který naši školu reprezentoval dne 10.2.2020 na Přeboru brněnských škol v luštění sudoku a v silné konkurenci obsadil 13.místo. Děkujeme.

Lustiges Lernen na Österreich Institutu
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.01.2020)
     Studentky 3. ročníku si mohly prověřit svoje znalosti němčiny při výukovém programu „Lustiges Lernen“, který pro školy organizuje Österreich Institut Brno. Institut sídlí v Berglově paláci - budově na rohu Moravského náměstí a Lidické ulice. V prostorách této kulturní památky „vesele“ konverzovala naše děvčata s rodilou mluvčí, zahrála si různé hry a kvízy, rozšířila si povědomí o německy mluvících zemích, zejména o sousedním Rakousku. Vzhledem k dobré náladě, se kterou z učebny Graz studentky vycházely, byl program opravdu „lustig“.

Návštěva Transfúzní stanice ve FN Bohunice
(Webmaster, 3. Ze života školy, 30.01.2020)
     V těchto dnech 3.ročníky oboru Sociální péče navštívily Transfúzní a tkáňové oddělení v areálu FN Bohunice. Studenti měli možnost vidět ambulance, místnost, kde se provádí dárcovské odběry, výrobu transfúzních přípravků a laboratorní část. Součástí exkurze byla i odborná přednáška o významu dárcovství krve, která u studentů vyvolala pozitivní ohlas, a je možné, že někteří z nich se stanou dobrovolnými dárci krve. Na závěr exkurze jsme udělali společné foto před TTO FN Bohunice.

Tříkrálová kulturní víceoborová soutěž
(Webmaster, 3. Ze života školy, 10.01.2020)
     Všimnete-li si v jídelně vystavených výtvarných děl, vězte, že si prohlížíte fotky, kresby a malby svých šikovných spolužáků, kteří se nebáli představit své výtvory v Tříkrálové víceoborové kulturní soutěži.

|0-50|50-79|

• •  Fulltext vyhledávání  • •

Vložte slovo, nebo jeho část 
• •  Projekty školy  • •

Pro podrobné informace o projektu klepněte myší na toto logo.